Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Líder zložitý zápas s nováčikom zvládol

Sportnet|Publikované 5. nov 2007 o 23:00

V podstate už stabilizovaná zostava 1.FC Tatran Prešov po "kartárskom" zápase v Lučenci dostala štyri trhliny. Na derby s nováčikom zo Starej Ľubovne

nemohli nastúpiť štyria hráči. Vylúčení Buchta, Kobylík, PiterBučko a po štvrtej žltej karte Josla. Nuž a J. Nováka po slabšom predchádzajúcom výkone poslali do béčka.

PREŠOV. Výpadok takéhoto počtu hráčov zanechal na výkone Prešovčanov so Starou Ľubovňou stopy. "Výkonu nanovo zloženej obrannej formácie som sa neobával," tvrdil po najtesnejšej výhre na MFK Goral tréner 1.FC Tatran Prešov Roman Pivarník. "Určité problémy nám ale robila rozohrávka. Dali sme síce prvý gól pomerne zavčasu, druhý však neprichádzal. Tak ho v našich radoch trochu predčila nervozita. Musím priznať, že to bol pre nás veľmi zložitý zápas."

Trénerove impulzy

V druhom polčase si v prešovskom tíme vymenili posty krajní záložníci. Krohmer šiel z ľavej na pravú, D. Haničák sa zase presunul opačným smerom. "Tieto posty prehadzujeme podľa potreby," dôvodí R. Pivarník. "Bývajú zväčša na môj impulz. Ak sa mi trebárs zdá, že protihráč tomu nášmu na tej strane nesedí. V tomto prípade tam bol v prvom polčase iný problém. Lopty s vetrom zo strán boli veľmi prudké. Centre sa mali do priestorov točiť opačne. A ešte obaja krajní hráči behali len v jednej rovine. Málo vnikali do šestnástky. S tým som nebol spokojný, preto tá výmena."

Vydarený ťah

Po dlhšom čase na hrote prešovského útoku opäť od začiatku nastúpil Erik Takáč. A práve on bol autorom jediného gólu zápasu. "Ešte ani v piatok som nebol definitívne rozhodnutý, s akým dvojzáprahom nastúpime. Alternovali sme so všetkými štyrmi útočníkmi. Jedným variantom bola dvojica Zahradník Belejík. Teda nasadiť oboch rýchlych hráčov. Ďalšia zase s dvoma vyššími hráčmi. Nakoniec vyšla z toho kombinácia Belejík Takáč. Aj preto, lebo som bol presvedčený, že Erik Takáč už potreboval šancu. Mal som tušenie, že by to práve s ním mohlo vyjsť. Psychicky bol oddýchnutý, po zranení vyliečený. Nakoniec sa to ukázalo ako dobrý ťah," konštatoval po súboji s nováčikom tréner prvoligového lídra.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.