Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Líder z Vysokých Tatier pokračuje v spanilej jazde

Sportnet|Publikované 14. okt 2002 o 22:00

IV. LIGAVYSOKÉ TATRY SABINOV 3:0 (3:0)Domáci futbalisti začali stretnutie ako sa na lídra súťaže patrí a hneď v úvode kvalitnému súperovi

IV. LIGA

VYSOKÉ TATRY SABINOV 3:0 (3:0)

Domáci futbalisti začali stretnutie ako sa na lídra súťaže patrí a hneď v úvode kvalitnému súperovi naznačili, že spod Tatier sa body nevozia ľahko. Technická vyspelosť hostiteľov slávila úspech už v prvej polovici prvého polčasu. Ako prvý sa dostal k slovu Hrnčík, keď už v tretej minúte po presnej prihrávke od Husvára rozjasal domácich priaznivcov. V 15. minúte mohli skórovať hostia, ale s nebezpečným centrom Sabinovčanov si domáca obrana poradila. Domáci sa ani po tomto okamihu neuspokojili a po rohovom kope Kupca sa presnou hlavičkou predviedol Legát. Naďalej sa hral veľmi kvalitný futbal z oboch strán a oba celky potvrdzovali výborné postavenie v tabuľke. V 26. minúte sa strelou z hranice 18 metrov predviedol Husvár a domáci viedli nečakane o tri góly. Aj po obrátke mala hra tempo a útoky sa striedali na oboch stranách. V 75. minúte mali hostia obrovskú príležitosť, ale Vernarský bravúrne vyškriabal loptu na rohový kop. V závere mohol prikrášliť víťazstvo lídra Hrnčík, ale ani po jeho šanci sa už skóre nemenilo.

Góly: 3. Hrnčík, 23. Legát, 26. Husvár. Pred 150 divákmi rozhodoval Kuspan, ŽK: Šefc, Kupec Dugas, Palenčár. V. TATRY: Vernarský Čahoj, Legát, Podhorský (70. Hanišák), Šefc Kožuch, Petreň, Kupec, Šavel Hrnčík (88. Frank), Husvár (75. Oršula).

KEŽMAROK BYSTRÉ 2:0 (2:0)

Kežmarčania kvôli značnej maródke zaradili do zostavy i dorastencov a pred zápasom tak mali oprávnené obavy. Úvod zápasu im ale dokonale vyšiel, keď už po necelej polhodine hry vyhrávali dvojgólovým rozdielom. Najprv sa do streleckej listiny zapísal Barnáš a o desať minút neskôr ho napodobnil Kopčák. Hostia začali byť nervózni, na čo doplatili vylúčením Hrica a takmer tri štvrtiny duelu museli dohrávať v početnom oslabení. Domáci sa však s týmto stavom uspokojili a hra sa postupne vyrovnala. Po obrátke hostitelia predsa len pridali, čoho výsledkom bolo množstvo gólových príležitostí. Hráčov Bystrého ale viackrát podržal brankár, ktorý mal navyše dostatok šťastia pri dvoch strelách Wikarského, ktorý opečiatkoval žrde jeho svätyne. V závere nepridali tretí gól ani Renner zo samostatného nájazdu, či Kopčák, a tak sa už skóre nezmenilo.

Góly: 16. Barnáš, 25. Kopčák. Pred 200 divákmi rozhodovala Kosturová, ŽK: Krempaský, Braviak Hric, ČK: Hric. KEŽMAROK: Tokarčík Braviak, Bajtoš, Krempaský Dolanský, Wikarski, Renner, Koneval (55. Pieger) Kopčák, Barnáš, Bukovský (70. Kalafut).

BREZNICA POPRAD-VEĽKÁ 5:1 (3:0)

Hostia vyšli na súperovej pôde opäť bodovo naprázdno. Domáci hráči mali raketový nástup a už v úvodnej štvrťhodine naštartovali svoj gólový stroj dvoma presnými zásahmi po rýchlych kombinačných akciách. Hostia napriek nepriaznivému vývoju podali sympatický výkon, ale v koncovke boli takmer neškodní. Do polčasu pokračovali hostitelia naďalej v nálade na víťazstvo a v 40. minúte tretím gólom po rýchlom brejku si poistili svoj náskok. Po zmene strán hráči Veľkej hru v poli vyrovnali. Boli to však hostitelia, ktorí po štvrtýkrát udreli v 50. minúte po chybe v defenzíve hostí. V 52. minúte za podrazenie domáceho brankára kopali hostia pokutový kop, ktorý Rybár nepremenil. Od tohto okamihu sa priebeh odvíjal medzi šestnástkami až do záverečných minút, kedy sa Popradčanom podarilo znížiť v 83. minúte Vallušom, po vypracovanej akcii z defenzívnej činnosti. Posledné slovo mali hostitelia, keď v 85. minúte gólom zo štandardnej situácie zvýšili na 5:1. Hostia napriek debaklu nesklamali, ale opäť doplatili na boľavú koncovku.

Góly: Senaj 2, Vrábeľ, Sakara, Hurný Valluš. Pred 300 divákmi rozhodoval Cup, ŽK: Mulík, Lehocký, Rys Handzuš. VEĽKÁ: Frank Rybár, Šoltýs, Prečák, Kalužák Kočiš, Šuster, Valluš, Handzuš Húsanica, Gallovič.

N. ŠEBASTOVÁ HRANOVNICA 1:2 (1:0)

Na ťažkom a rozmočenom teréne boli hostitelia od začiatku majstrovského stretnutia aktívnejší a diktovali tempo hry. Hostia spod Tatier hrali efektívnejšie defenzívnu hru, ktorá splnila svoj účel hlavne po obrátke. V 40. minúte merania síl sa prví k slovu dostali domáci, keď stopercentne potrestali zbytočnú stratu lopty hráčov hostí a otvorili skóre zápasu. Po zmene strán sa priebeh hry výraznejšie nezmenil. Domáci naďalej diktovali jednoznačnú prevahu, ale obranná sieť Podtatrancov stála na pevných nohách. Vynikajúci výkon navyše podal brankár hostí Špirka, ktorý bol jednoznačne najlepším hráčom duelu. Zlom stretnutia nastal v 80. minúte, keď Hranovničania po ojedinelom rohovom kope Knižkom vyrovnali. Od tohto momentu hrali hostia pod ešte väčším tlakom domáceho kolektívu, ale aj rozhodcu. Keď sa už zdalo, že stretnutie sa skončí deľbou bodov, striedajúci Slavkovský dobre čítal hru a fatálnu chybu Nižnej Šebastovej využil v 94. minúte na strelenie víťazného gólu, ktorý pre hostí znamenal šťastné víťazstvo.

Góly: 40. Lejko 80. Knižka, 90. Slavkovský. Pred 100 divákmi rozhodoval Maník, ŽK: bez kariet. HRANOVNICA: Špirka Šeleng, Meliš, Olexa, D. Bango J. Bango, M. Birga (82. Slavkovský), Šavel, D. Birga P. Pačan (53. Knižka), Liptaj.