Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Líder z Vyšného Opátskeho bol doma čara zbavený

Sportnet|Publikované 12. máj 2014 o 00:00

Ani do tretice nedokázali futbalisti Vyšného Opátskeho v domácom prostredí potvrdiť predchádzajúci trojbodový zápis.

Ani do tretice nedokázali futbalisti Vyšného Opátskeho v domácom prostredí potvrdiť predchádzajúci trojbodový zápis zo súperovho trávnika. V predchádzajúcich dvoch dueloch s Barcou aj Spišskou Novou Vsou remizovali, no v treťom proti Sabinovu vyšli strelecky aj bodovo naprázdno.

KOŠICE. Dlho by sme museli hľadať v histórii klubu, kedy Vyšné Opátske prehralo v domácom prostredí rozdielom triedy. Prehra so Sabinovom 0:3 prišla po najslabšom výkone v tejto sezóne.

Domácim zrejme napršalo do nosa po predchádzajúcich dvanástich neprehraných dueloch, ako aj hladkom víťazstve v Snine.

Predsa len Sabinov bol súperom vyššieho levelu ako Snina a bolo to poznať aj na trávniku. Hostitelia vstúpili do súboja s celkom zo Šariša akoby bez koncentrácie, čoho výsledkom bol gól v ich sieti už v ôsmej minúte.

Zdalo sa, že to bude pre nich varovný prst aby pridali, no opak bol pravdou, hrali bez nasadenia a súper ovládol stred poľa.

Mal viac z hry a každú príležitosť využil na rýchly protiútok do rozhodenej obrany domácich. Celá defenzíva Opástkeho stála v tomto stretnutí na hlinených nohách, čoho výsledkom sú tri góly v ich sieti.

Len ťažko hľadal domáci kormidelník slová po takomto výsledku. „Treba sa spýtať hráčov, kde bola príčina tejto prehry a ich výkonu,“ poznamenal na našu otázku, prečo vyšiel najlepší útok súťaže tentoraz naprázdno.

Predsa len po chvíli na margo vysokej prehry povedal: „Nespomínam si, kedy naposledy sme v regionálnych súťažiach doma prehrali takýmto rozdielom. Prehry boli, ale po iných výkonoch než bol dnešný. Sklamali sme ako celok, preto hru jednotlivcov by som nerozoberal. Príčiny prehry vidím v prístupe hráčov, v prvom polčase hrali niečo úplne iné, než sme si povedali. Neskoro pristupovali k súperovým hráčom, ktorí mali dostatok priestoru a času na pokojnú a presnú rozohrávku. Výkon, aký sme ukázali, nie je hoden lídra súťaže a takto sa o tento post nehrá. Nebol to prvý duel, keď sme doma ťahali za kratší koniec. Už súboje s Barcou, Giraltovcami aj Spišskou Novou Vsou neboli z našej strany najlepšie, ale dokázali sme ich ustáť. Tentoraz to už nevyšlo a bolo to vyvrcholenie nášho uspokojenia, že sme neprehrali dvanásť stretnutí.“

Jeho zverenci zaostali za súperom vo všetkých herných činnostiach, priestor bránky počas celých deväťdesiatich minút ohrozili iba dvakrát. Aj preto je výsledok 0:3 pre Sabinov spravodlivý.

Zverenci trénera Pavla Šaršalu prišli na ihrisko lídra s cieľom uhrať dobrý výsledok a podriadili tomu aj taktiku.

Tá im vyšla veľmi dobre a domácich nepustili do žiadnej vyloženej šance. Hostia naklonili misky váh na svoju stranu už v ôsmej minúte, keď sa ujali vedenia.

Od toho momentu boli lepším celkom a zaslúžene vyhrali. Líder súťaže bol čara zbavený a nechýbalo veľa, aby neinkasoval ešte ďalšie góly.

Sabinovčania hrali tri stretnutia v rade na súperových trávnikoch, z ktorých vydolovali 4 body. Aj preto bol tréner Pavol Šaršala po stretnutí spokojný.

„Zo sedmičky z Michaloviec od béčka sme pomalšie dostávali, bolo to vidieť aj na výkone v Barci, ale dnes to už bolo o niečom úplne inom. Vedeli sme, že Opátske strieľa doma veľa gólov, preto sme vychádzali zo zabezpečenej obrany. Snažili sme sa vyhrávať osobné súboje, čo sa nám darilo. Na sto percent nám vyšli rýchle kontry a dali sme tri góly,“ povedal na margo víťazstva lodivod hostí.

Už do prestávky bolo o osude duelu rozhodnuté, keď Sabinov viedol 2:0. Po zmene strán sa hralo za dažďa, čo poznačilo hru, ale hostia dokázali potrestať ďalšiu chybu domácich strelením tretieho gólu, ktorým dali jasne najavo, že domov sa nebudú vracať naprázdno.

V tabuľke svojho súpera preskočili a majú našliapnuté do vyššej súťaže v novom ročníku regionálnych súťaži.

Súvisiace články