Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Líder z Prešova zakopol na Považí

Sportnet|Publikované 25. nov 2003 o 23:00

Košice - V 23. kole I. hokejovej lidy sa trojici východniarov nedarilo a medzi najväčšie prekvapenia patrí prehra vedúceho celku na ihrisku poslednej

Pov. Bystrice. Tá sa nečakaným víťazstvom odpútala z dna tabuľky.

HK VTJ Trebišov - HKm Detva 1:4 (0:1, 1:1, 0:2) - V priemernom stretnutí úvodná tretina vyšla lepšie hosťom, ktorí sa ujali vedenia po peknej individuálnej akcii Hlavku. Uplynulá polovica zápasu, pokiaľ sa domáci konečne presadili proti výbornému brankárovi Ševelovi, no i tak v závere druhej časti hostia pridali druhý úspech. Záverečná tretina sa hrala v rýchlom dynamickom tempe, z ktorého hostia vyťažili dva góly a za víťazstvo 4:1 si odniesli zo Zemplína plný počet bodov.

Góly: 31. Gajdoš - 8. Hlavka, 39. Lipták, 57. Bokroš, 59. Jurík. Pred 980 divákmi rozhodovali: Beniač - M. Halecký, Smrek, vylúčení: 1:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Prievidza - VTJ Sp. N. Ves 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) - Domáci vybojovali šťastné víťazstvo, pretože Spišiaci si vypracovali o niečo viac gólových príležitostí, no realizovali iba jednu. Všetko nasvedčuje tomu, že hokej na Spiši sa dostáva do starých dobrých koľají. Prvýkrát viedol Spišiakov tréner Ľubomír Roháčik.

Góly: 15. Dušička, 39. Beutel - 20. Cuník. Pred 820 divákmi rozhodovali: Gargulák - Pišťánek, Lukáč, vylúčení: 4:7, navyše Krecháč 5+DKZ za zranenie protihráča - Cuník 10 za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0.

HK 95 Pov. Bystrica - PHK Prešov 5:1 (1:0, 1:1, 3:0) - Líder súťaže prišiel na Považie s úmyslom získať tri body, avšak posledný tím tabuľky ho zaskočil výborným výkonom a po celozápasovej aktívnej hre poslal Prešovčanov z ľadu s prekvapujúcou hladkou prehrou.

Góly: 12. Švirec, 34. Tománek, 54. I. Krecháč, 58. Glonec, 59. Zaťko - 33. Pavlovský. Pred 845 divákmi rozhodovali: Matula - Müllner, Otrubčák, vylúčení: 9:7, navyše Zaťko 10, Martinka 10 - obaja za napadnutie hlavy a krku - Ondrej 10 za napadnutie hlavy a krku, Verešpej 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0.

Zostávajúce výsledky: Senica - Topoľčany 2:5 (0:2, 2:1, 0:2), góly: 33. Biermann, 39. Štamberský - 5. Božik, 5. Náhlik, 37. Mleziva, 48. P. Hurtaj, 56. Gális. ŠHK 37 Piešťany - Spartak Dubnica 3:9 (0:2, 1:2, 2:5), 22. Ručkay, 45. Titl, 55. Jakubíček - 14. a 16. Vodrážka, 30. a 58. Žitňanský, 21. Kolínek, 44. Ižvolt, 47. Bobík, 51. Jakáb, 53. Potač.