Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Líder z Krompách sa triasol o konečný výsledok

Sportnet|Publikované 6. nov 2002 o 23:00

Lastomír - Štvrtoligový tím Lastomíra si počas uplynulého víkendu konfrontoval svoje futbalové majstrovstvo s Krompachmi, ktoré v doterajšom

priebehu súťaže ešte neprehrali a iba jediný raz remizovali. V drese domáceho mančaftu celkom prekvapujúco nastúpil dvadsaťsedemročný odchovanec Zemplína Michalovce Juraj Sabol, ktorý prednedávnom v krátkom čase pôsobil vo vtedy ešte štvrtoligových Sobranciach, treťoligových Michalovciach i piatoligových Veľkých Revištiach. Po dvoch rokoch sa však vrátil do Lastomíra, kde pôsobil ešte za éry Jozefa Pižňarského, s ktorým sa na chvíľu zišiel aj vo Veľkých Revištiach Tréner Martin Melník ho zaradil do obrannej formácie. "Po letnej prestávke som vlastne nikde nepôsobil, hľadal som si klub, v ktorom by som sa rozohral. Momentálne som kmeňovým hráčom Lastomíra, kde som mal aj predtým registračný preukaz, avšak v nastúpení na trávnik mi bránili zdravotné problémy," rozhovoril sa technicky vyspelý futbalista. Premiéru si odbil na ihrisku v Betliari, kde Lastomírčania prehrali 0:3, o týždeň neskôr okúsil pôdu Slivníka. Obidva duely sa skončili porážkami Lastomíra, a tak štart v drese staronového klubu mu nevyšiel podľa predstáv. "Tieto neúspešné vystúpenia ma rozhodne nepotešili, na Gemeri sa podľa mňa nedal uhrať priaznivý výsledok, keďže tam úradovali rozhodcovia. V Slivníku sme mali na viac, ale z rôznych príčin sme opäť vyšli bodovo naprázdno. Potom som si uvedomil, že nás čakajú vedúce Krompachy, ktoré sú veľmi náročným súperom," prezradil.

Zemplínčania sa pripravovali na nebezpečných Spišiakov s maximálnou zodpovednosťou. O body prišli v domácom prostredí naposledy ešte na začiatku augusta, keď nešťastne podľahli Krásnej nad Hornádom. Úspešnú sériu nechceli ukončiť, hoci líder bol pre nich pomerne ťažkou prekážkou. "Najprv sme Krompašanov nechali hrať, zistili sme, čo v nich je, skrátka oťukali sme si ich a potom sme zapli na plné obrátky. Vysunuli sme sa dopredu, sústavne sme útočili, len škoda, že nepadol gól. Popritom sme poctivo zabezpečovali obranu, myslím si, že proti tak kompaktnej defenzíve by sa ťažko presadzovali napríklad aj treťoligové Michalovce," hodnotil neúnavný defenzívny pilier. Bezgólový prvopolčasový stav ho do istej miery prekvapil. Očakával, že líder sa po obrátke prebudí a zvýši nasadenie. Niektorí fanúšikovia tvrdili, že sa duel v druhom dejstve bude podobať na zemplínske derby Vranov - Sobrance. Nič také sa nestalo, zmysel pre fair -play nedostal facku. "Obával som sa nášho prílišného ofenzívneho snaženia, počas ktorého by sme z brejku mohli inkasovať. Zápas sa vyvíjal tak, že ak by jedno z mužstiev vsietilo zrejme by vyhralo. Priznám sa i mňa to lákalo do pokutového územia, lenže tréner Melník mi povedal, aby som sa nevysúval. Viem, v závere sme poľavili, ale pochopte, že sme mali do činenia s fyzicky dobre vybaveným celkom, ktorého dres obliekajú futbalisti s druholigovými skúsenosťami," poznamenal J. Sabol.

Lastomír teda zakončil jesennú časť štvrtej ligy Juh. Dokázal sa vyrovnať s odchodmi Verbiča, Guzeja, Soósa, Sabovčíka, ktorých adekvátne nahradili Sabol, Hreňo, Serdy, ale i veľmi snaživý I. Adam. Po nevydarenom úvode nabral futbalový dych a zvlášť v domácom prostredí vyučoval súperov. Čosi zo svojich znalostí chce využiť aj v predohrávanom jarnom stretnutí so Spišskou Novou Vsou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.