Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Líder hádzanárskej extraligy hostí vicemajstra z Považia

Sportnet|Publikované 12. okt 2005 o 22:00

Košice Šesť stretnutí a rovnaký počet víťazstiev, taká je bilancia košických hádzanárov v novom ročníku extraligy po šiestich kolách. Aj preto tento

celok pod taktovkou ambiciózneho trénera Gabriela Schmiedta usadili na prvej priečke osemčlennej tabuľky. Poodbne ako oni sú bez prehry v doterajšom priebehu sezóny aj hráči vicemajstra z Považskej Bystrice, ktorí sa v sobotu predstavia práve v Košiciach. Tento duel, ktorého začiatok je o 16.00 h teda právom znesie prívlastok šláger kola, ktorý rozhodne, ktoré z družstiev si udrží neporaziteľnosť. Mladý košický celok odštartoval sezónu nečakaným, ale zaslúženým víťazstvom v Prešove a postavil svoju latku výkonnosti dosť vysoko. Potvrdil to aj tréner Gabriel Schmiedt (na snímke vľavo), keď povedal, že neradi by ju v ďalších kolách často podliezali. Dá sa povedať, že zatiaľ ju nemuseli podliezať ani raz a hoci sa v niektorých dueloch trápili, predsa len dokázali vyhrať. Zo šiestich dueloch sa štyrikrát predstavili vonku, kde nezaváhali a potvrdili, že majú solídnu formu. Pred začiatkom sezóny vyslovil tréner 1. MHK, že ak by mali po šiestich kolách aspoň desať bodov, bol by spokojný. Jeho zverenci však zatiaľ držia čisté konto a nenašli premožiteľa.

"Neviem, či boli medzi fanúšikmi takí optimisti, ktorí verili, že budeme po šiestich kolách na prvom mieste bez straty bodu. S dobrými výkonmi vládne v kabíne príjemná atmosféra, chlapci si veria a uvidíme , ako sa bude vyvíjať v ďalšom priebehu sezóny," hovorí tréner G. Schmiedt. Predsa len sa jeho zverenci trocha viac potrápili v Sečovciach i naposledy v Topoľčanoch, kde po prehranom prvom polčase v druhom dokázali nepriaznivý stav otočiť vo svoj prospech. "Nováčik hral v prvom polčase veľmi solídne a dobre sa na nás pripravil. Mám sa nedarila hra v obrane, chýbal nám väčší dôraz ako v predchádzajúcich zápasoch. Ďalším momentom našej prehry v prvom polčase bolo nepremenenie viacerých šancí, vrátane dvoch sedmičiek. Topoľčany sa chceli doma ukázať, hrali odvážne podarilo sa im polčas vyhrať," hovorí na margo posledného víťazstva tréner. Trojgólové víťazstvo pod Tríbečom sa nerodilo ľahko a preverilo vnútornú silu družstva, ktoré zatiaľ neokúsilo prehru. V sobotňajšom stretnutí ich čaká oveľa zdatnejší súper s Považskej Bystrice, ktorého o bod obral v domácom prostredí Prešov. "Predpokladám, že Považania budú hrať agresívne a sebavedomo, veď podobne ako my ani oni vonku neprehrali. Body, ktoré sa získajú vonku sa cenia. Po súboji v Topoľčanoch sme si uvedomili, že zo šiestich zápasov sme na súperových palubovkách vyhrali štyri. Tieto body by sme radi doma potvrdili, hoci to nebude jednoduché. Iste Považská nepríde k nám prehrať a rovnako ani nechcem body rozdávať. Je pravdou, že poriadne ani nepoznáme domácu palubovku z domácich duelov," hovorí G. Schmiedt. Diváci môžu vidieť zaujímavé stretnutie dvoch vyspelých celkov našej etxraligy, ktoré si držia čisté konto v kolónke prehier. Sobotňajšie stretnutie sa malo pôvodne v úradnom hracom čase o 18.00 h, avšak vedenie klubu sa dohodlo so súperom, že vzhľadom k futbalovému zápasu II. ligy, v ktorom Košice hostia bratislavský Slovan odohrajú o dve hodiny skôr. Šláger kola sa teda začína o 16.00 h v hádzanárskej hale vo VŠA. Najlepšou pozvánkou pre divákov sú výkony hráčov, ktoré majú vzostupný charakter. "Domnievam sa, že to bude zaujímavý zápas. Aký bude mať priebeh to uvidíme až v sobotu. Našich divákov by sme radi potešili víťazstvom a pre dobrý výsledok sa snažíme počas týždňa urobiť všetko. Predpokladám, že aj kormidelník Považskej Martin Lipták sa snaží pripraviť svoj celok na tento duel čo najlepšie. Vedenie klubu sa rozhodlo o netradičný začiatok, ale aj v Bratislave sme hrali večer o pol ôsmej. Šport je hlavne pre divákov a preto zmena hracieho času, by nemala hráčom robiť žiadne problémy. Verím, že diváci nás prídu povzbudiť vo hojnejšom počte a vytvoria nám žičlivú atmosféru," vyslovil svoje želanie niekoľko dní pred dôležitým duelom svojho celku kormidelník G. Schmiedt.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.