Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Líder bude podľa Turczyka tvrdším orieškom

Kapitán Pavol Turczyk. (Autor: veja)
Sportnet|Publikované 10. aug 2011 o 22:00

Po troch kolách máme v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži šesticu celkov so šiestimi bodmi. Medzi nimi je aj Vyšné Opátske, ktoré dokázalo z dvoch stretnutí vonku jedno vyhrať, keď v ostatnom kole sa presadilo v Humennom.

Len vďaka horšiemu skóre s nováčikom z Bardejovskej Novej Vsi, Sninou a Svidníkom je na šiestom mieste, čo však po nedeľňajšom už nemusí byť pravda.

VYŠNÉ OPÁTSKE. Záver anglického týždňa zvládli zverenci trénera Marcela Alexandra pomerne dobre, keď po víťazstve nad Krásnou vyhrali 1:0 aj v Humennom, keď jediným strelcom bol Seman. „Na duel s bývalým druholigistom sme neodchádzali v porazeneckej nálade, chceli sme uhrať čo najlepší výsledok a nakoniec sa nám to aj podarilo. Tri body nám v ďalšom priebehu iste pomôžu. Aj herne sme už boli na tom lepšie ako v prvom či druhom meraní síl. Postupne sa dostávame do zápasového rytmu a verím, že forma bude s pribúdajúcimi stretnutiami mať vzostupný charakter a získame aj ďalšie body do tabuľky,“ povedal na margo stretnutia kapitán V. Opátskeho Pavol Turczyk.

Rýchly gól im pomohol

Humenné bolo pre V. Opátske tak trocha aj veľkou neznámou aj preto, že v príprave malo isté problémy. Hosťom vyšiel úvod stretnutia, keď už v prvej štvrťhodine dokázali streliť gól, ktorý vniesol do ich radov viac pokoja. „Do zápasu sme vstupovali s tým, že sa budeme snažiť hrať svoju hru, dobre brániť, aby sme mohli zakladať rýchle protiútoky. Vedeli sme, že súper má mladé mužstvo, do prestávky sa nám hra darila podľa predstáv, pomerne skoro sme sa ujali vedenia a mali aj ďalšie šance. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, ale každé víťazstvo sa počíta,“ konštatoval P. Turczyk. Tri plusové body do tabuľky pravdy v závere anglického týždňa tešia hráčov V. Opátskeho, ktorých už v najbližšom kole preverí líder súťaže Spišské Podhradie. „Každoročne je prvý týždeň sezóny náročný a som rád, že sme ho zvládli a vyhrali dva zápasy za sebou. Vo Svidníku sme nehrali dobre, ale v posledných dvoch zápasoch to už bolo lepšie a razom sme bodovali. Príprava počas týždňa smeruje k zápasu s vedúcim celkom tabuľky, pričom po víťazstve vonku sa patrí ho doma potvrdiť,“ neskrýva ambície kapitán. Proti lídrovi by už mohol nastúpiť Bandžuch, ktorý nehral proti Krásnej ani v Humennom. V dobrom svetle sa ukazuje Kudlata, ktorý prišiel z MFK Košice. Ak sa nič nestane, môžeme nastúpiť s tým najlepším, čo momentálne máme. Vieme, že Spišské Podhradie nebude ľahkým súperom, do svojich radov získalo niekoľko posíl a vyhralo tri zápasy v rade. Domnievam sa, že to bude zaujímavý zápas, avšak s lepším výsledkom pre nás,“ dodal P. Turczyk. Obaja súperi sú víťazne naladení, preto bude zaujímavé sledovať, ako sa im bude dariť na trávniku v nedeľňajšom stretnutí, ktorého výkop je o 16.30 hod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.