Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Lichtenštajnská zmena - Rohrer namiesto chorého Mündla

SITA|10. okt 2003 o 12:38

VADUZ 10. októbra (SITA) - Tréner lichtenštajnskej futbalovej reprezentácie Walter Hörmann urobil v nominácii pre sobotňajší záverečný zápas kvalifikácie ME 2004 so Slovenskom (výkop na Rheinparku vo Vaduze bude o 20.00 h SELČ) jednu vynútenú zmenu. Choré

ho obrancu Reta Mündleho, ktorý hlásil zvýšenú teplotu 38°, vystrieda iba 18-ročný Raphael Rohrer z FC Vaduz. "Veľmi sa mi pozdáva jeho prístup na tréningoch. Nomináciu si zaslúži," zhodnotil výber tréner Hörmann, ktorý je zároveň aj koučom účastníka II. švajčiarskej ligy FC Vaduz. Hörmannovi zverenci vo štvrtok trénovali iba popoludní. Hlavný tréner sa rozhodol, že predpoludňajší tréning na náročnom vodou premoknutom trávniku vo Vaduze zruší. "Trénovať na ťažkom mäkkom teréne je veľmi únavné. Na zápas so Slovenskom potrebujem mať hráčov v čo najlepšom stave. Bojovných a pripravených zvádzať ostré súboje s protihráčmi, nie unavených z tréningu," vyjadril sa Hörmann.

Lichtenštajnský kormidelník má po príchode útočníka Maria Fricka z druholigovej talianskej Ternany (ešte v stredu pomohol svojmu tímu k víťazstvu 2:0 nad Veronou) už takmer ucelenú predstavu o zostave. Otáznik visí iba nad obsadením jedného postu v strede poľa, o ktorý sa uchádza trio Matthias Beck, Ronny Büchel a Franz-Josef Vogt. Vo štvrtok Lichtenštajnci okrem iného analyzovali hru Slovákov na videu. "Turci a Angličania majú špičkové tímy, ale Slováci nie sú o nič slabší. Na ihrisku bojujú a disponujú aj technickými kvalitami. V súboji proti nim budeme musieť zo seba vydať všetko," myslí si stredopoliar Matthias Beck.

V piatok majú lichtenštajnskí futbalisti na programe tréning o 16.00 h. Trénovať by mali ešte aj v sobotu, teda v deň zápasu od 10.00 h.


Pravdepodobná zostava Lichtenštajnska:

Lichtenštajnsko: Heeb - Telser, Hasler, Michael Stocklasa, Ospelt - Burgmeier, Ritter, Matthias Beck, D´Elia - Frick, Roger Beck

Súvisiace články