Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ličartovský Steel Trans súťažnú prestávku využil na prípravu v domácich podmienkach

Sportnet|Publikované 15. okt 2003 o 22:00

Ličartovce - Druholigový futbalový kolotoč sa po dvoch týždňoch čochvíľa znovu roztočí. Futbalisti Steel Transu Ličartovce prestávku v súťaži

využívali na prípravu v domácom prostredí. Výnimkou bol prípravný zápas v Spišskej Novej Vsi, kde Steel Trans hral s miestnym treťoligistom nerozhodne 2:2. V utorok si do Ličartoviec pozvali druholigisti treťoligovú Odevu Lipany, nad ktorou vyhrali 4:3.

"V tomto stretnutí dostali príležitosť všetci hráči nášho kádra," vraví tréner Steel Transu Milan Albrecht (na fotografii). "Tento týždeň sme už nabehli na zaužívaný predzápasový mikrocyklus a doň zapadol aj prípravný duel s Odevou. Pred ním sme predpoludním riadne trénovali a popoludní hrali." Keď sme už začali prípravnými stretnutiami, od Spišiakov ste inkasovali dva, od Lipian tri góly. Nie je opäť gólov v ličartovskej sieti na dva prípravné súboje priveľa? "Je, ale viete ako to v prípravných zápasoch niekedy chodí. V ich priebehoch sme často striedali, niečo si overovali. Pritom hráči spravili nejaké chyby. Aj to tom sú však podobné zápasy. Ide o to, aby ich potom neopakovali donekonečna v majstrovských dueloch." Defenzíva v podaní vašich zverencov v druholigových stretnutiach nebola podľa vášho gusta. Žeby ste v tej súvislosti niečo skúšali v spomínaných prípravných zápasoch a preto i viac tých gólov? "Musím priznať, že nebolo príliš čo skúšať. Zdravotné problémy nedovoľovali všetkým hráčom ísť v príprave naplno. Aj preto sme viackrát improvizovali. Okrem tréningov a prípravných súbojoch sme s hráčmi aj často debatovali o nedostatkoch, ktoré sa snažíme odstraňovať za pochodu. Ostáva len dúfať, že tí si všetko v hlavách urovnajú a prejaví sa to na zlepšení vo všetkých herných činnostiach." Aj keď sa bavíme o defenzíve, najbližší zápas čaká ličartovských futbalistov túto sobotu na domácom trávniku s Nitrou. Nuž a v ňom bude v prvom rade potrebné zase tvoriť... "Zase to bude len na nás. Dá sa predpokladať, že znovu budeme hrať väčšinu zápasu "do plných". Na druhej strane však nesmieme ani na chvíľu poľaviť v ostražitosti v defenzívnych činnostiach všetkých hráčov. Nitrania totiž vedia s jedným, či s dvomi vysunutými hráčmi nebezpečne kontrovať. Najmä, ak by sme im na to nebodaj poskytli priestor. Vieme o tom a podľa toho sa hodláme zariadiť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.