Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ličartovský líder sa so Sencom stretne na piešťanskom štadióne

Sportnet|Publikované 4. okt 2002 o 22:00

Ličartovce - "V týždni po víťaznom stretnutí s Dunajskou Stredou a pred dnešným súbojom s Senci panovala v našom tábore dobrá nálada. Prialo nám

počasie, trénovať sme mohli na hlavnej hracej ploche. A čo bolo najpodstatnejšie, po dlhšom čase konečne kompletní, so stopercentnou hráčskou účasťou," priblížil nám dianie v kuchyni aktuálneho druholigového futbalového lídra manažér Steel Transu Ličartovce Jaroslav Galko. "Za daných okolností sa trénerom robí vskutku dobre," dodal. "V utorok sme zohrali prípravný zápas s piatoligovými Kráľovcami. Zámerne sme vybrali takéto súpera. Chceli sme, aby sa naši strelci "rozhýbali" aj po tom, čo naostatok v majstrovskom zápase dali tri góly. Tentoraz si zastrieľali schuti, veď sme vyhrali 14:1. Nádejame sa, že strelecký apetít im vydrží. Myslím, že niektorým našim hráčom i takýto prípravný duel pomohol." Ako vás tak počúvame, pred dnešným stretnutím so Sencom si zdvíhate sebavedomie, čo by znamenalo, že opäť máte víťazné chúťky... " Máme za sebou už desať druholigových kôl a zatiaľ nás žiadne mužstvo ani v jednom nedostalo pod trvalejší tlak. Isteže, chceme sa presadiť herne i gólovo. Senec berieme ako nevyspytateľného súpera. V lige prehrá doma s Devínom a zrazu v pohári vyradí prvoligovú šťuku z Trnavy... Čaká nás nepríjemný súper. My však do každého zápasu ideme s vlastnými predstavami. Veríme si, ale zároveň i vieme, kde nás ešte "tlačí topánka." Napriek tomu vsadíme na osvedčený ofenzívny futbal." Pred trénerom J. Vukušičom stojí znovu dilema. Najmä na hrot útoku sa do pozornosti núkajú viacerí kvalitní strelci Steel Transu... "V našom útoku sa hráči striedajú a je niekedy umením trafiť sa do tej správnej dvojice, na ten ktorý zápas. Teraz máme k dispozícii na výber z pätice hrotový hráčov."

Ličartovčania sa za ním vybrali včera na poludnie. Výprava futbalistov Steel Transu prenocovala v Trenčíne a do dejiska zápasu so Sencom v Piešťanoch dorazila dnes. "Na piešťanský štadión sa viažu naše príjemné spomienky. Pred tromi rokmi sme tam zdolali vtedajších domácich druholigistov vysoko 5:1, nuž dúfame, že i so Sencom sa nám v tomto kúpeľnom meste bude opäť dariť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.