Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Ličartovskí futbalisti hrávajú v týchto dňoch nielen na tráve, ale i na ľade...

Sportnet|Publikované 20. nov 2002 o 00:00

Ličartovce - Bezprostredne po skončení jesennej časti druhej futbalovej ligy v tabuľke druhý FC Steel Trans Ličartovce sa pobral na regeneračno -

rehabilitačný pobyt na Zemplínskej šírave. Skoro týždeň teda ličartovskí futbalisti netrénovali, len oddychovali a k lopte sa dostali akurát vo vode. Pravda, nie v tom čase studených vlnách "východoslovenského mora", len v bazéne. Časy "zaháľania" však pominuli aj im a v týchto dňoch mužstvo Steel Transu zarezáva v domácich podmienkach.

"Ide skôr o hravú formu tréningov. V pondelok sme si zahrali derby zápas "Prešov Košice", keď z týchto miest sa grupujú naši futbalisti. Včera sme si zakorčuľovali a zahrali hokej na ľade prešovského zimného štadióna. Nuž a dnes o 11. hodine je naplánované prípravné stretnutie na ihrisku v Družstevnej pri Hornáde s Tatranom Prešov," informuje z prípravných plánov manažér Steel Transu Jaroslav Galko. "Zajtra a v piatok trénujeme doma a v sobotu ideme za ďalším súperom, tentoraz do Bardejova." Pre sériu prípravných stretnutí (ďalšie na budúci týždeň v stredu v Trebišove a ďalšiu sobotu v Stropkove) ) ste sa rozhodli predovšetkým pre zlepšené klimatické podmienky v tomto období alebo vás k tomu viedli iné dôvody? "V kádri nastáva k určitému pohybu. Prišiel už napríklad Martaus, prešovský odchovanec z Trenčína. Od 11. decembra do 9. januára 2003 bude mať mužstvo voľno. Takže, kým sa dá, nech chlapci lopty užijú. Hlavne tí, ktorí počas futbalovej jesene si veľmi nezahrali." Pokiaľ vieme, okrem Martausa by mali do Ličartoviec prísť i ďalší novici... "Netajím, mali by. Lenže nejde o žiadne "veľké ryby", ale skôr o nádejných hráčov z nižších súťaží, ktorých chceme nezáväzne vyskúšať. Zdá sa, že viac bude túto zimu u nás odchodov, než príchodov. Neuzatvorené sú ešte ani otázky našich hosťujúcich hráčov. Napríklad Solotruka a Spišáka v Senci, Kozáka a Kupca vo Svidníku. Takže ako vravím, k pohybu v kádri dôjde. Predpokladám, že v priebehu mesiaca december by sa všetky záležitosti v tomto smere mali úplne vyjasniť." Prednedávnom ste nám tvrdili, že ak sa FC Steel Trans posilní, tak predovšetkým niekým do obrany. V ličartovských futbalových kruhoch sa však povráva i o útočníkoch... "Zrejme narážate na vážnejšie Kalmárovo zranenie. Problémy s kolenom tohto útočníka prenasledujú už dlhší čas. Odborné vyšetrenie nedávno potvrdilo diagnózu natrhnutia krížneho väzu. "Ronyho" čaká teda operácia a jeho štart v jarnej časti neprichádza do úvahy. Je preto celkom možné, že sa budeme musieť pooobzerať po ďalšom hráčovi do nášho útoku." Začiatkom decembra štartuje FC Steel Trans Ličartovce ako jediný druholigista v spoločnosti deviatich prvoligistov, na halovom turnaji v Žiline. Okrem prípravných zápasov na tráve, nejakých na ľade, hodláte so to vyskúšať aj niekde v hale? "Práve zvažujeme ponuku zo Spišskej Novej Vsi, kde 29. Novembra organizujú halový futbalový turnaj. Zrejme ponuku prijmeme ako dobrú príležitosť preorientovať sa a pripraviť na žilinské halové súboje."

Súvisiace články