Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Ličartovce nahradia Dubnicu

Sportnet|Publikované 26. nov 2002 o 23:00

Bratislava - Tohtoročný tradičný Zimný halový turnaj (ZHT), ktorý organizuje SFZ a Športprogress, sa uskutoční 7.-8. decembra v žilinskej športovej

hale na Bôriku. Oproti minulému roku, keď sa hralo vo dvoch skupinách (v Trenčíne a Bratislave), tak odohrajú účastníci všetky zápasy na jednom mieste. "Na turnaj sa spolu so žilinskými organizátormi usilovne pripravujeme už od leta. Keďže žilinská športová hala ponúka väčší priestor, bude sa hrať na väčšom ihrisku (60x30m) a ďalšou s tým súvisiacou zmenou je väčší počet hráčov. Bude sa hrať systémom 5+1, čo sa možno viac podobá veľkému futbalu," informoval šéf ligovej komisie a športový riaditeľ SFZ Vladimír Wänke, ktorý je aj riaditeľom turnaja. Na turnaji sa zúčastnia všetky prvoligové kluby, s výnimkou obhajcu minuloročnej trofeje Dubnice. Futbalisti ZTS budú v tom čase na zájazde na Maldivách, v Žiline ich nahradí druholigový tím Ličartoviec. Všetky prvoligové kluby sa zároveň zaviazali, že v Žiline v ich dresoch nastúpi aspoň 75 percent futbalistov, ktorí odohrali v klube jesennú časť súťaže. Ak sa tak nestane, klub príde o štartovné vo výške 50 000 Sk. Na víťaza okrem pohára čaká odmena vo výške 300 000 Sk. "Mysleli sme aj na divákov a poučení z minulých rokov sme vstupenky na jednotlivý deň rozdelili, aby divák nemusel byť viazaný v hale a mohol si odskočiť a potom do haly aj vrátiť. Usporiadame aj tombolu, do ktorej cenami prispeli SFZ, Športprogress ako aj všetky zúčastnené kluby, ktoré venovali klubový dres a ďalšie suveníry," povedal Vladimír Wänke. Začiatok stretnutí je v sobotu stanovený na 14.00 h, v nedeľu sa v oboch skupinách začne hrať o 10.00 h. Finále je na programe o 17.30 h.

Rozdelenie do skupín: A-skupina: AŠK Inter Slovnaft Bratislava, ŠK Slovan Bratislava, FC Steel Trans Ličartovce, ŠK Matador Púchov, MŠK SCP Ružomberok. B-skupina: Spartak Trnava, Artmedia Petržalka, 1. FC Košice, MŠK Žilina, Laugaricio Trenčín.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.