Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Ličartovce hostia derby VSS – V. Opátske

Kamil Karaš (č. 20). Po návrate do Košíc sa mu strelecky darí. (Autor: Judita Čermáková)
_novy|Publikované 16. júl 2016 o 00:00

Dva košické kluby, ktoré viaže úzka spolupráca, si v prípravnom období zahrajú proti sebe v sobotu predpoludním v Ličartovciach.

Dva košické kluby, ktoré viaže úzka spolupráca, si v prípravnom období zahrajú proti sebe. Zápas medzi VSS Košice a Vyšným Opátskym sa uskutoční dnes predpoludním v Ličartovciach.

KOŠICE. Futbalisti VSS Košice odohrajú dnes o 10.00 hod. piaty prípravný zápas.

Na ličartovskom štadióne v ňom proti Vyšnému Opátskemu nastúpia s cieľom zveľadiť doterajšiu bilanciu z prípravy – tri víťazstvá (Trebišov 2:1, Haniska 2:0, Spišská Nová Ves 2:1) a jedna prehra (Kirovohrad 0:3).

Hoci už pred týmto súbojom malo byť podľa prvotných informácií z kuchyne klubu jasnejšie v tom, ktorí hráči posilnia káder mužstva pre nasledujúci druholigový ročník, napokon táto záležitosť ešte uzavretá nebola.

„Až po zápase s Opátskym by sme mali vedieť, ktorí hráči v mužstve zostanú a ktorí nie,“ potvrdil nám základnú informáciu športový riaditeľ VSS Ján Lesniak.

Posunutý začiatok im vyhovuje

Aj keď skladba súceho tímu pre nový súťažný ročník je momentálne bez debaty jednou z hlavných priorít vedenia klubu, do úvahy je potrebné brať ďalšiu podstatnú skutočnosť.

Vo východnej skupine druhej najvyššej futbalovej súťaže bude v novej sezóne účinkovať len desať tímov, čo má výrazný vplyv i na jej rozlosovanie. V porovnaní s mužstvami zo západu odohrajú „východniari“ v základnej časti o štyri kolá menej a začínajú o týždeň neskôr, až v úvode augusta. VSS v úvodnom kole privítajú 6. augusta o 17.00 hod. Rimavskú Sobotu.

„Celkom nám to padlo vhod, že budeme mať na prípravu o týždeň viac,“ netajil košický športový riaditeľ.

Hráčom na skúške sa tak núka dlhšia časová možnosť, aby presvedčili realizačný tím o svojich kvalitách. Od toho sa budú odvíjať i ďalšie kroky súvisiace s prípadným posilnením mužstva.

„Záležať bude od konečného rozhodnutia, týkajúceho sa hráčov, ktorí sú tu momentálne na skusoch. Od toho bude do značnej miery následne závisieť to, či sa budeme ešte snažiť o angažovanie ďalších hráčov. Možno sa ešte po prípadných posilách poobzeráme,“ povedal Ján Lesniak.

Súvisiace články