Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Libero Hruboška: Svidník a jeho fanúšikovia si finále zaslúžia

Nová posila. Stal sa ňou Ondrej Hruboška (vpravo). (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 15. aug 2013 o 22:00

Svidník získal pred novou sezónou ďalšiu posilu. Z majstrovského Volley Teamu prišiel libero Ondrej Hruboška.

Svidník získal pred novou sezónou ďalšiu posilu. Z majstrovského Volley Teamu prišiel pod Duklu libero Ondrej Hruboška.

SVIDNÍK. Po troch semifinálových stopkách chce Legend Watches Slávia Svidník v novej sezóne prepísať klubovú históriu postupom do finále a vedenie klubu robí maximum, aby tento cieľ neostal iba na papieri.

Po angažovaní trénera Petra Kalného, nahrávača Stanislava Sotáka a poľského univerzála Jakuba Buckého získali Svidníčania ďalšiu dôležitú posilu – libera Ondreja Hrubošku, ktorý sa v minulom súťažnom ročníku tešil s Volley Teamom UNICEF Bratislava z majstrovského titulu i Slovenského pohára.

„Hrubošku som trénoval v Nitre a jeho prítomnosť v mužstve vítam. Ako libero je vyrovnaný v obidvoch činnostiach, teda v prihrávke a obrane v poli, kde využíva svoju dynamiku a rýchlosť, navyše je to srdciar,“ komentoval prítomnosť Hrubošku v kádri tréner Kalný.

Priateľkino áno

S volejbalom začínal Hruboška v rodnej Šali, odkiaľ prestúpil do Nitry a jeho posledným pôsobiskom bol Volley Team.

Po odchode Pavla Barlíka, ktorý pod Duklou pôsobil šesť rokov, sa vo Svidníku rozhodli osloviť práve 180-centimetrového hráča, inak, okrem iného, účastníka majstrovstiev Európy v plážovom volejbale do 18 rokov.

„Najskôr ma kontaktoval tréner Kalný, či by som mal záujem pôsobiť vo Svidníku. Hneď na to sme sa stretli s predsedom predstavenstva Hirčkom a debatovali sme o podmienkach. Po krátkom rozhovore s priateľkou, ktorá nebola proti, som sa rozhodol ponuku prijať. Pôvodne som chcel hrať volejbal popri zamestnaní, ale vo Svidníku som dostal na podpis profesionálnu zmluvu, čo bolo pre mňa dôležitým impulzom. Keďže rokovania boli korektné a poznám prácu trénera, beriem toto angažmán ako novú výzvu,“ zdôraznil Hruboška.

Cieľ finále

Zo súčasného mužstva hral Hruboška v jednom tíme s Radom Szárazom v Nitre, no ani s ďalšími spoluhráčmi sa špeciálne zoznamovať nemusel.

Počas vzájomných zápasov Volley Teamu a Svidníka v nadstavbe, Slovenskom pohári či semifinále mali obidve strany viac ako dosť príležitostí sa spoznať. Po zisku double nechce dvadsaťpäťročný hráč ustúpiť z týchto pozícií ani v drese Slávie.

„Do Svidníka som neprišiel kvôli tomu, aby sme si zahrali o piate miesto. Káder je kvalitný, chalani majú dosť skúseností a keďže viem, čo sa odo mňa očakáva, som pripravený urobiť pre úspech maximum. Nielen klub má najvyššie ciele, ale aj ja by som si rád po roku opäť zahral o titul. Myslím si, že Svidník a jeho fanúšikovia si finále zaslúžia,“ dodal O. Hruboška.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.