Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Liba: Rusi asi museli vyhrať za každú cenu

Igor Liba počas zápasu hokejových legiend. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 12. jan 2014 o 23:00

V piatkovom hokejovom exhibičnom stretnutí to, aspoň čo sa týka výsledku, tímu Old Boys Česko-Slovenska nevyšlo.

V piatkovom hokejovom exhibičnom stretnutí to, aspoň čo sa týka výsledku, tímu Old Boys Česko-Slovenska nevyšlo. S Legendami Ruska prehrali v bratislavskej Slovnaft Aréne 7:8 po predĺžení. Zápas bol pre fanúšikov akýmsi predkrmom pred sobotňajším Zápasom hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy. Hoci sa nakoniec tešili z víťazstva ruskí veteráni, dobrá nálada v česko – slovenských radoch nechýbala.

KOŠICE. Na bratislavskom ľade sa predstavila nejedna hokejová legenda. Štyridsiatnici, päťdesiatnici, ale aj takí, ktorí majú na chrbte už šesť krížikov, bavili celkom slušne zaplnené tribúny.

Old Boys Česko-Slovenska dali sedem gólov, ale ani to na ruské Legendy nestačilo. O víťazovi rozhodlo predĺženie a v ňom mal posledné slovo v exhibičnom vystúpení Nikolaj Siomin.

V 4. minúte strelil vedúci gól

Domáce mužstvo začalo súboj lepšie. Už vo štvrtej minúte prestrelil ruského brankára Myškina kapitán domáceho výberu Igor Liba.

„Začalo sa to sľubne. Podarilo sa mi streliť gól. No ako mi potom chlapci povedali, naštartoval som tým nášho súpera. Tak ani neviem, či nám ten gól pomohol,“ pousmial sa Igor Liba, na ktorého presný zásah odpovedali Rusi hneď troma gólmi.

V útoku mal mladších spoluhráčov

Liba už má svoje rôčky, vlani v novembri mal 53. Takže na začiatku stretnutia mal síl oveľa viac ako na jeho konci. Priznal, že hoci išlo o exhibíciu, zapotil sa poriadne.

„Po tuším dvanástich či trinástich rokoch som hral zápas trikrát dvadsať minút. Aj ten začiatok bol hrozný. Potrebujete sa do toho trochu dostať. Ku koncu je toho zase veľa. Ale tempu som sa prispôsobil. V útoku som mal mladších spoluhráčov, Zdena Cígera a Mira Hlinku. Majú o desať rokov menej, takže aj lepší pohyb. Hrával som to, čo kedysi, stiahnuté ľavé krídlo, vypomáhal som v defenzíve.“

Trestných strieľaní mali Rusi dosť

Legendy Ruska vyhrali 8:7 po predĺžení. Tak ako neraz v minulosti to bola vyrovnaná partia, ale na konci sa tešil súper.

„Museli asi vyhrať za každú cenu. Neviem, či nie až päť gólov nám dali z trestného strieľania. Rozhodca šiel asi tvrdo za výsledkom, aby Rusi neprehrali. Po faule nasledovalo vždy trestné strieľanie, náš súper ich mal teda dosť. Vyhrávali sme 7:6, boli blízko k víťazstvu. Ale v poslednej minúte riadneho hracieho času prišlo ďalšie trestné strieľanie a Andrej Kovalenko ho premenil.“

Bolo sa na čo pozerať

Napriek prehre si Liba akciu pochvaľoval.

„Bol som milo prekvapený, koľko divákov na tento zápas prišlo. Hala mohla byt zaplnená tak z troch štvrtín. A atmosféra bola fajn, ľudia sa bavili. A to je to najdôležitejšie. Aj čo sa týka hokeja sa bolo na čo pozerať. A ja som bol so svojím tímom spokojný,“ dodal kapitán Old Boys Česko-Slovenska.

Štatistika

Old Boys Česko-Slovenska - Legendy Ruska 7:8 po predĺžení (1:3, 4:1, 2:3 - 0:1)

Góly: 4. Liba, 24. Cíger, 27. Janecký, 29. Janecký, 30. I. Droppa, 53. M. Hlinka, 57. Kapuš - 11. Varickij, 14. Balderis (z tr. strieľania), 19. Žamnov (z tr. strieľania), 33. Iľjin, 48. Siomin, 60. Kovalenko (z tr. strieľania), 60. Kovalenko (z tr. strieľania), 61. Siomin. Rozhodovali: Stewart, Ország - Birin, Zacharenko.

Tím Dáriusa Rusnáka: Pavol Rybár, Petr Bříza - Ľubomír Sekeráš, František Kučera, Leo Gudas, Ján Varholík, Radoslav Svoboda, Ivan Droppa, Stanislav Hajdušek, Miroslav Hlinka, Oldřich Válek, Igor Liba, Pavel Richter, Ivan Dornič, Jozef Pethö, Radoslav Hecl, Zdeno Cíger, Richard Kapuš, Vladimír Kameš, Karol Rusznyak, Otakar Janecký - tréneri: František Černík, Dárius Rusnák, Marek Uram.

Tím Alexandra Jakuševa: Michajlovskij, Myškin - Ľapkin, Kasparaitis, Šalimov, Toržkov, Medvedev, Kamenskij, Balderis, Šepelev, Anisin, Lebedev, Jakubov, Siomin, Gusarov, Malachov, Kanarejkin, Kovalenko, Gimajev, Štepa, Čižmin, Žamnov, Varickij, Iľjin - tréneri: Alexander Jakušev, Boris Michajlov, Sergej Makarov.

tt

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.