Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Levoča zaváhala, novým lídrom Spišský Štvrtok

Sportnet|Publikované 28. okt 2007 o 23:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skTATRANSKÁ LOMNICA VYUČOVALA HUNCOVCEPOPRAD. I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Kamzík

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

TATRANSKÁ LOMNICA VYUČOVALA HUNCOVCE

POPRAD. I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Kamzík pokračovala stretnutiami 13. kola.

Kravany - Batizovce 3:1 (2:1)

Domáci favorit začal veľkým náporom a v 14. minúte išiel zásluhou kapitána Michlíka zaslúžene do vedenia. Hostia sa k prvej strele na domácu bránu dostali až v 33. minúte a to už prehrávali 2:0 po presnej koncovke Tkáča. Tesne pred odchodom do šatní sa však Batizovčanom zlepeným gólom podarilo znížiť. Druhý polčas bol vyrovnaný a akcie sa striedali na oboch stranách. V obojstranne slušnom a kvalitnom dueli rozhodol o víťazstve Kravancov Čečoť, ktorý tretím gólom spečatil ich plný bodový zisk.

Góly: Michlík, Tkáč, Čečot - Kuna. Pred 150 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Šavel - Varholík, Renner.

Lučivná - Stráže 2:2 (0:1)

Už v 5. minúte si domáci vypracovali vyloženú gólovú príležitosť, ale ani na dvakrát ju nedokázali premeniť. Hostia pôsobili technickejším dojmom a v 13. minúte išli do vedenia zásluhou Dreisiga. Aj v ďalších minútach Strážania útočili a mali viac z hry, no bez gólovej koncovky. Po obrátke sa obraz hry pozmenil. Hostia znervózneli a čoraz viac začali debatovať s rozhodcom. Navrch začali mať domáci, no svoje dve veľké šance nevyužili, pričom raz nastrelili žrď. Potom sa im však predsa len podarilo dvoma zásahmi otočiť skóre. V závere sa však hosťom podarilo zachrániť aspoň remízu, ktorá bola asi spravodlivá.

Góly: Macho, Diabelko - Dreisig, Šimko. Pred 50 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Diabelko, Macho, Madeja - Dreisig 2, Kiška, Marhefka, Sasák, Olejník, ČK: Dreisig.

Sp. Belá - Levoča 2:2 (2:1)

Domáci nastúpili s odhodlaním vyhrať a hneď od úvodu mali hru pevne v rukách. Už v 3. minúte otvorili skóre, keď Podolinský trafil priamo do šibenice. Postupne sa hra vyrovnala, pričom sa pohybovala prevažne v strede ihriska. Po polhodine sa hosťom podarilo vyrovnať zásluhou Riša, ktorý premenil pokutový kop. Útoky sa potom striedali na oboch stranách. Beľania išli znova do vedenia, no po zmene strán sa stiahli do obrany a Levočania sa snažili aspoň vyrovnať. To sa im aj podarilo a tak sa stretnutie skončilo deľbou bodov.

Góly: Podolinský, Klokoč - Riš (11 m), Kramarčík. Pred 100 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Kredatus, Tomas, Klokoč, Podolinský - Michalík, Keller.

Mlynčeky - V. Slavkov 2:4 (1:0)

Hostitelia nastúpili v nekompletnej zostave a aj preto predvádzali nesúrodý, nekompaktný futbal. Napriek tomu mali dobrý úvod a už ich prvá šanca v 8. minúte sa skončila vedúcim gólom. Hostia mohli vyrovnať už o dve minúty, ale tutovku nepremenili. Do druhého polčasu mali Slavkovčania raketový nástup a rýchlonohým Lindemanom hneď vyrovnali. Mlynčeky však v 50. minúte išli znova do vedenia. Od tohto momentu však už mali hru jasne v rukách hostia, ktorí predvádzali kombinačnejšiu hru a boli aj efektívni v koncovke. Potvrdili to troma presnými zásahmi, vďaka ktorým dosiahli zaslúžené víťazstvo.

Góly: Glevaňák, Soľava - Lindeman 2, Barabas st., Gaj. Pred 50 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: Adamjak - Josko.

Jánovce - Toporec 4:3 (2:1)

V dôležitom súboji dvoch tímov z chvosta tabuľky o záchranu v súťaži boli diváci svedkami vyrovnaného zápasu, ktorému nechýbalo napätie, ani góly. V prvom polčase boli domáci efektívnejší v koncovke a aj preto ho vyhrali 2:1. V jeho závere hostia z jedenástky po faule na Mi. Pompu znížili a to ich vrátilo späť do hry. Potom však zbytočne prišli o vylúčeného Čepišáka a domáci početnú výhodu zúžitkovali. Po obrátke mali Jánovce hernú prevahu, no v koncovke príliš nevynikali, najmä Mangera, ktorý spálil tri vyložené gólové príležitosti. Domácim sa to mohlo vypomstiť, lebo húževnatí hostia znížili na 4:3, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Góly: Mangera 2, M. Štrauch, Dlugoš - Mi. Pompa (11 m), P. Strakula, Ma. Pompa. Pred 80 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: P. Berčo, P. Pecha - Čepišák 2, Budzák, Mi. Pompa, M. Mitura, ČK: Čepišák.

T. Lomnica - Huncovce 7:1 (6:0)

Huncovce prišli oslabené a lomnický nováčik to dokonale využil už v prvom polčase. Hra hostí bola predovšetkým v obrannej činnosti veľmi rozháraná. Už v 3. minúte otvorili domáci skóre. Potom sa vo výbornom svetle ukázal Kapsdorfer, ktorý za necelú polhodinu čistým hetrikom dostal hostí na kolená. Lomničania boli naďalej pri chuti a ešte pred odchodom do kabín pridali ďalšie dva kúsky. To už boli hostia zrelí na uterák a pod neustálym tlakom svojho súpera. V druhom polčase domáci poľavili a umožnili hosťom hru vyrovnať. Aj preto sa zásluhou Bonka podarilo Huncovčanom zaznamenať aspoň čestný úspech. Bodku za jednoznačným stretnutím však dal domáci Petras.

Góly: Kapsdorfer 3, Hric 2, Kubus, Petras - Bonk. Pred 50 divákmi rozhodoval Ohalek, ŽK: Bortolini - Mačák.

Sp. Štvrtok - Sp. St. Ves 2:0 (1:0)

Lepšie začali hostia, ktorí boli technickejší, no neefektívni v koncovke. V úvodnej polhodine mali herne navrch, no bez gólového efektu. Naopak, domáci Kubus sa prezentoval excelentnou strelou a bolo 1:0. Po zmene strán sa obraz hry mierne pozmenil. Aktivitu prebrali domáci, čo potvrdili Podhorského druhým presným zásahom. Zamagurčania sa snažili, znova mali technicky navrch, ale gólovo sa nedokázali presadiť. Skúsení hráči Spišského Štvrtku si svoje vedenie kontrolovali a umnou hrou dotiahli zápas do víťazného konca.

Góly: Kubus, Podhorský. Pred 150 divákmi rozhodoval Vágner, ŽK: Milan Biskup, Kubus - Kovalčík.

Žakovce - Hranovnica 4:1 (1:0)

Hostiteľom pomohol rýchly gól, ktorý sa im podarilo zaznamenať už v 2. minúte. Hranovničania však boli Žakovciam vyrovnaným súperom a boli to oni, kto mal väčšie šance na skórovanie. Pri chuti bol najmä Pačan, ktorý však v prvom polčase po chybách domácej obrany zahodil dve tutovky. Aj v druhom polčase pritlačili hostia svojho súpera, ale ten hral umne a efektívne v koncovke. V čase, kedy visel vyrovnávajúci gól vo vzduchu, poistili domáci svoje vedenie. Iniciatíva Hranovničanov vyšla naprázdno, a naopak, Petrila svojím hetrikom rozhodol. Hostia sa dočkali až za stavu 4:0, keď už iba skorigovali konečný výsledok.

Góly: Petrila 3 (1 z 11 m), Schmidt - Bednarčík. Pred 80 divákmi rozhodoval Gaduš, ŽK: Mezovský (Žakovce).