Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Levi sa zhodli: Chcú ostať v Poprade

Domáca derniéra. HC Lev Poprad sa rozlúčil bojovným výkonom. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 20. feb 2012 o 23:00

Najtesnejšou prehrou o gól (2:3) s HC Barys Astana sa rozlúčili s domácim prostredím hokejisti HC Lev Poprad.

Svoju premiérovú sezónu v KHL ukončia posledným tripom, ktorý ich čaká v závere tohto týždňa. V piatok sa predstavia na ľade HC Torpedo Nižný Novgorod a v nedeľu v Moskve s miestnym OHK Dinamo.

POPRAD. Rozlúčku s popradským publikom si “levi” predstavovali určite inak. Hoci bojovali zo všetkých síl a dokázali zmazať dvojgólové manko, Kazachom napokon podľahli, keď rozhodujúci gól inkasovali 90 sekúnd pred koncom.

“Veľmi sa nám tu páčilo a najradšej by sme boli, keby to ostalo v Poprade. Nevedeli sme, či nás tu ľudia prijmú za svojich, ale vytvorili nám to pravé domáce prostredie. Fanúšikovia chodili v hojnom počte, fandili nám, takmer vždy bolo vypredané. Radi by sme tu ostali a to môžem povedať aj za ostatných chalanov, nielen za seba,” povedal po poslednom domácom vystúpení český obranca v službách HC Lev Poprad Jiří Hunkes.

Mrzelo ho len to, že so skvelým popradským publikom sa mužstvo nerozlúčilo bodovým ziskom.

“Zle sme začali, keď po mojom faule sme inkasovali z trestného strieľania. Bola to moja chyba. Je to škoda, že po vyrovnávajúcom góle sme v závere nešťastne inkasovali,” poznamenal J. Hunkes.

V turbulentnej premiérovej sezóne v KHL Popradčania prakticky až do Vianoc bojovali o play-off. Potom sa však vedenie klubu rozhodlo pre masívny odliv skúsených i najproduktívnejších hráčov.

“Klub sa z ekonomických dôvodov rozhodol šetriť a mal na to právo. Je to škoda. Aj tak sme bojovali o play-off, no na viac sme už asi nemali,” dodal J. Hunkes.

Bartečko: Môžeme to hodnotiť pozitívne

Rodák spod Tatier, kapitán tímu Ľuboš Bartečko je presvedčený o tom, že KHL sa bude v Poprade hrať aj v budúcej sezóne.

“Bolo to pekné, keď sme v závere vyrovnali. Veril som, že divákov v závere sezóny potešíme bodovým ziskom. Žiaľ, znovu tam bol nejaký ten odskok puku a dosť nešťastne inkasovaný gól. Nič, musíme ísť ďalej. Napriek tomu si myslím, že celú sezónu môžeme hodnotiť pozitívne. Bola to naša prvá sezóna. Začali sme ju celkom dobre, divákom sme predvádzali kvalitný hokej. Potom niekoľko hráčov odišlo, no stále sme pokračovali v tom, čo sme začali. Myslím si, že mladí hráči, ktorí prišli, robili dobré meno sebe i klubu. Pre mňa osobne to bola prvá sezóna v KHL. Veľmi sa mi páčilo ako tento klub fungoval, jeho manažment. Pred sezónou som sa trochu bál toho cestovania, no všetko to bolo zorganizované veľmi dobre. Verím tomu, že na budúcu sezónu to bude ešte o niečom inom. Som presvedčený o tom, že v novej sezóne sa tu znovu stretneme a že to bude ešte lepšie,” konštatoval Ľ. Bartečko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.