Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Lev vyhral v Mytišči, Starosta dal gól Čeľabinsku (súhrn)

Takto sa hokejista CSKA Moskva Igor Fefelov tešil z gólu v zápase Slovan Bratislava - CSKA Moskva. (Autor: TASR)
SITA|1. nov 2013 o 15:12

Okrem zápasu Slovanu Bratislava v Petrohrade si KHL na dnes naplánovala ďalších 11 stretnutí. Z výhry sa tešili aj Slováci Ivan Baranka a Štefan Ružička.

MOSKVA. V úvodnom piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy si Avangard Omsk poradil na svojom ľade s Neftechimikom Nižnekamsk 4:2.

V domácom tíme sa z víťazstva tešila aj slovenská dvojica Ivan Baranka a Štefan Ružička, v mužstve hostí nastúpil ich krajan Martin Cibák.

Slovenský reprezentant Tomáš Starosta zase skóroval za Jugru Chanty-Mansijsk proti Traktoru Čeľabinsk. Tridsaťdvaročný bek v 49. min duelu vyrovnal na priebežných 2:2 a domáci sa potom dokonca ujali aj vedenia, ale napokon podľahli 3:4 po predĺžení.

V drese hostí sa bilanciou 2+1 blysol Jevgenij Kuznecov, prihral aj Čechovi Janovi Bulisovi na víťazný gól stretnutia v 38 sekunde predĺženia. Hetrik dosiahol krídelník Magnitogorska Danis Zaripov, ale Metallurg prehral v Jekaterinburgu 4:5 po samostatných nájazdoch.

Len približne mesiac trvala spolupráca fínskeho obrancu Hannu Pikkarainena a chorvátskeho nováčika KHL Medveščaku Záhreb.

Ako klub informoval na svojom webe, 30-ročný zadák z Helsínk po deviatich zápasoch, v ktorých nazbieral štyri asistencie, skončil v mužstve po vzájomnej dohode.

Pikkarainen pôsobil v minulej sezóne v TPS Turku, predtým hral vo švédskej najvyššej hokejovej súťaži. V ročníku 2010/2011 absolvoval v KHL za bieloruské Dinamo Minsk 16 duelov so ziskom piatich asistencií.

Sumár piatkových zápasov KHL

Severstaľ Čerepovec - Dinamo Riga 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 12. Cipulis

Atlant Mytišči - HC Lev Praha 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 13. O'Byrne, 27. Zackrisson, 30. Birner, 58. Azevedo

Lokomotiv Jaroslavľ - CSKA Moskva 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 3. Kručinin - 17. I. Filppula, 42. Širokov, 47. Naumenkov

Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý zápas.

Spartak Moskva - Amur Chabarovsk 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 47. Viktor Bobrov

Barys Astana - Salavat Julajev Ufa 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 16. a 46. Bochenski, 14. Dawes - 22. Hartikainen, 25. D. Makarov

Jugra Chanty-Mansijsk - Traktor Čeľabinsk 3:4 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 29. Chvostov, 49. STAROSTA, 54. Skorochodov - 32. a 56. J. Kuznecov, 37. Andrej Popov, 61. Bulis

Avtomobilist Jekaterinburg - Magnitogorsk 5:4 po sn (1:0, 3:2, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 7. a 22. Lazarev, 28. Gusev, 35. Deveaux, rozhodujúci sam. nájazd Malychin - 31., 46. a 49. Zaripov, 40. Moziakin

Avangard Omsk - Neftechimik Nižnekamsk 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)

Góly: 25. a 31. S. Kosticyn, 4. Kazionov, 32. Alexander Popov - 36. Taratuchin, 38. N. Belov

SKA Petrohrad - HC Slovan Bratislava 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 5. Panarin (Ponikarovskij), 26. Šipačov (Kovaľčuk, Maartensson), 27. Panarin (Ponikarovskij, Kučeriavenko), 43. Ponikarovskij (A. Semionov) - 8. Netík (Kukumberg, Miklík), 44. Bartovič (Škoula, J. Mikúš)

Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gusev, Odinš - Deduľa, Michel

Dinamo Minsk - Vladivostok 3:4 pp a sn (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Irgl, 15. Kaľužnyj, 35. Platt (SUROVÝ) - 8. Gynge, 27. Nikitenko, 49. Bortnikov, rozhodujúci sam. nájazd Bergfors

Donbass Doneck - Sibir Novosibirsk 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 40. Kašpar (PODHRADSKÝ) - 25. Kugryšev, 52. Sannikov

Medveščak Záhreb - Novokuzneck 4:3 pp a sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 14. Cheeechoo, 31. Ellison, 45. Katic, rozhodujúci sn Vesce - 32. Galimov, 34. Žafiarov, 47. Žafiarov