Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Lev Praha má finančné problémy, rieši budúcnosť

Lev Praha si v uplynulej sezóne zahral finále play-off o Gagarinov pohár. (Autor: SITA/AP)
SITA|4. jún 2014 o 10:01

O budúcnosti Leva Praha by sa malo rozhodnúť do týždňa. Špekuluje sa o sťahovaní klubu či odstúpení z KHL.

MOSKVA. Finalista Gagarinovho pohára Lev Praha má finančné problémy spojené s ďalším účinkovaním v Kontinentálnej hokejovej lige.

Budúcnosť českého účastníka nadnárodnej súťaže by sa mala vyriešiť v najbližších dňoch. V súvislosti s Levom sa v zákulisí špekuluje aj o sťahovaní z Prahy i o odstúpení z KHL, zatiaľ však ide o neoficiálne dohady.

Čakajú na rozhodnutie zhora

"V súčasnosti je v klube normálne pracovné prostredie. Čakáme na rozhodnutia zhora," povedal v rozhovore pre Sovietskij Sport športový riaditeľ Leva Rašid Chabibulin, ktorý následne zareagoval na otázku o chýroch, že v klube nie je všetko v poriadku:

"Nechcem hovoriť o niečom, čo nie je moja parketa. Viem, že sú nejaké problémy a riešia sa. Som v kontakte s prezidentom klubu Jevgenijom Myškovským."

"Myslím si, že v blízkom čase bude všetko jasné. Sú problémy spojené s financovaním klubu v budúcnosti, ak som dobre pochopil situáciu."

Do týždňa bude situácia jasná

So situáciou je oboznámený už aj prezident KHL Alexander Medvedev. Chabibulin zatiaľ nechce špekulovať o možnosti, že by Lev nehral v novej sezóne v KHL.

"Nemôžem nič povedať na túto tému. Musíme chvíľu počkať. Do týždňa bude situácia viac-menej jasná," dodal pre Sovietskij Sport Chabibulin.

Lev Praha prehral tohtoročné finále Gagarinovho pohára s Metallurgom Magnitogorsk v sedemzápasovej sérii.

Súvisiace články