Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Leto pod slnkom menom Kali

Sportnet|10. júl 2001 o 09:28

Na 25. apríl tohto roku rodinka Stümpelovcov nikdy nezabudne. V čase, keď sa 28-ročná opora útoku kráľov z Los Angeles Jozef chystal na rozkorčuľovanie pred zápasom na ľade Colorada, jeho manželka Martina dostala v L.A. neklamné príznaky. Hokejový klub ..


Jozef Stümpel.ŠTARTFOTO – JÁN SÚKUP

Na 25. apríl tohto roku rodinka Stümpelovcov nikdy nezabudne. V čase, keď sa 28-ročná opora útoku kráľov z Los Angeles Jozef chystal na rozkorčuľovanie pred zápasom na ľade Colorada, jeho manželka Martina dostala v L.A. neklamné príznaky. Hokejový klub promptne zareagoval a poskytol svojmu hokejistovi letecký špeciál. Nitriansky rodák na otočku všetko stihol. Jozef bol pri manželke vo chvíli, keď mu porodila dcéru Kali. Šťastný otec popopestoval 54 cm a 3,44 kg v dlaniach, ktoré patria k najmohutnejším v NHL, a večer nastúpil v Colorade na zápas, v ktorom prihral na víťazný gól kráľov v predĺžení.

Kali, prirodzene, vysvietila Stümpelovcom úplne nové leto. Dvojmesačná Američanka sa zoznamuje s rodiskom svojich rodičov na úpätí Zobora. Koncom júla dokonca poletí s nimi do Paríža, kde je stretnutie hráčskej asociácie NHL, na ktorom „hokejové odbory“ riešia strategické postupy vo vzťahu ku klubom – zamestnávateľom.

Vlani Stümpelovci vychutnávali letný oddych v Turecku, predtým v Grécku. More im nie je až také vzácne, zo svojho bydliska v Los Angeles sú pri ňom za pár minút cesty autom.

Introvert Stampi najradšej oddychuje s priateľmi na tenisových kurtoch v Nitre. Pred dvoma rokmi dopomohol reprezentácii Slovenska vo Zvolene k titulu majstra sveta v hokejbale.

„Spontánne sa zúčastňujem na rôznych športových akciách s kamarátmi z detstva. Zahral som si aj futbal s Ľubom Moravčíkom. Výborný spoločník. Všetko však v pohode, pomalším tempom. Rýchleho kolotoča mám dosť v NHL. Aj na ľade začínam obvykle v Nitre v auguste. Škoda, že môj hokejový vzor z detstva Ičo Hrtús už skončil s aktívnou činnosťou. S ním i ďalšími chlapcami z Nitry sme si po prvých tréningoch na ľade dali na štadióne neodmysliteľnú kofolu. A podvečer, keď ustala najväčšia páľava, zasa tenis,“ uviedol J. Stümpel, ktorý k zaužívanému letnému modelu pyšne pridáva kočíkovanie Kali.

Súvisiace články