Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Leško: Myslím si, že  Levičania nie sú nadšení

Ide do tuhého, zajtra štartuje play-off. Košičania sa spoliehajú aj na výkony Maria Edwardsa. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 3. mar 2016 o 23:00

Košickí basketbalisti odštartujú štvrťfinále play-off v sobotu na palubovke Levíc.

Eurovia SBL vstupuje do najdôležitejšej časti sezóny. Košickí basketbalisti odštartujú štvrťfinále play-off v sobotu na palubovke Levíc, s ktorými majú v aktuálnom ročníku priaznivú zápasovú bilanciu.

KOŠICE. Zverenci Dražena Brajkoviča bojovali v základnej časti o prvú štvorku, ktorá by im zabezpečila výhodu domáceho prostredia v úvodnom kole vyraďovačky. Napokon sa museli zmieriť s piatou priečkou.

„Dalo by sa povedať, že s výsledkom je polovičná spokojnosť, pretože sme mohli byť aspoň o jeden stupienok vyššie. Sme však nováčikom a prvých päť tímov je vyrovnaných,“ povedal asistent trénera KB Košice Richard Leško.

Pôvodne mali namierené 
do Komárna

Piate Košice narazia v prvom kole play-off na štvrté Levice. Oba celky sa dobre poznajú, pretože v prebiehajúcej sezóne spolu odohrali päť zápasov (vrátane Slovenského pohára).

V troch prípadoch sa z víťazstva tešili východniari a dvakrát uspeli Tekovčania.

„Výkon Levíc stojí hlavne na rozohrávačovi Žiakovi. V prípade, že ho dokážeme eliminovať, môže nám to pomôcť k dobrému výsledku.“

Séria sa začína v Leviciach a aj prípadný rozhodujúci piaty duel odohrajú Košičania u súpera. Preto je jasné, že ak chcú pomýšľať na postup, musia vyhrať na palubovke Patriotov.

„Levičania sú silní najmä v domácom prostredí, kde je výborné publikum a atmosféra. Naopak vonku nepredvádzajú taký dobrý basketbal. Zápasy v Košiciach si musíme postrážiť a v jednom z troch pokusov zvíťaziť vonku,“ pokračoval 35-ročný kouč.

Býci museli čakať na meno svojho štvrťfinálového protivníka do posledného kola. Všetko nasvedčovalo tomu, že pocestujú k obhajcovi titulu z Komárna. Prekvapivá prehra Levíc so Svitom však všetko zmenila.

„Taký je basketbal. Myslím si, že nie sú nadšení, že na nás narazia hneď na začiatku play-off. Komárno aj Levice sú ťažkí súperi hlavne na domácej pôde, no my musíme hrať svoju hru a vtedy to zvládneme.“

Tréningy spestril prípravný zápas

Záver základnej časti zastihol košických basketbalistov v dobrej forme. Vyhrali tri zápasy v rade, ale teraz pauzovali najdlhšie spomedzi všetkých extraligistov. Príčinou bol fakt, že v poslednom kole mali voľno a súboj s Karlovkou si predohrali ešte v januári.

„Hráči by určite uvítali zápasy, pretože v tejto fáze sezóny je trénovanie únavné. Dá sa však na to pozerať dvoma spôsobmi. Na jednej strane sme stratili herný rytmus a máme dlhšiu pauzu, no na druhej strane sa môžeme kvalitne pripraviť na play-off.“

Tréningovú drinu si Košičania prestrelili aj jedným prípravným stretnutím v Maďarsku.

„Boli sme v Nyíregyháze, kde sme odohrali zápas proti účastníkovi najvyššej maďarskej súťaže. Prehrali sme o bod, no v tomto dueli nešlo o výsledok. Skúšali sme si akcie a deň predtým sme mali dva ťažké kondičné tréningy. Splnilo to svoj účel, chlapci si zabehali a napriek tesnej porážke sme boli spokojní.“

Teraz sa všetci v klube koncentrujú na sobotňajší duel v Leviciach, ktorý môže mať veľký vplyv na smerovanie celej série. Býci by v ňom mali nastúpiť v plnej sile napriek tomu, že niekoľko basketbalistov nie je v ideálnom stave.

„Róbert Nuber má zdravotné problémy, no do soboty by mal byť v poriadku. Niektorí ďalší hráči majú isté chorôbky, ale takisto to nie je nič vážne,“ dodal Leško.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.