KOŠICE. Infarktový záver mal piaty rozhodujúci zápas štvrťfinále play-off Eurovia SBL ligy v Angels aréne medzi KB Košice a MBK Handlová.
Domáci tím viedol 17 sekúnd pred koncom o jediný bod a loptu mali v moci Handlovčania.
Záverečný strelecký pokus Striu sa však odrazil od obruče a tak do semifinále s Komárnom postúpil víťaz základnej časti po výhre 81:80.
Tak ako aj v predošlých zápasoch aj v piatom rozhodujúcom si košickí basketbalisti vypracovali dvojciferný bodový náskok, ktorý však súper dokázal zmazať a v závere duelu sa dokonca dostať do vedenia o päť bodov.
Domáci sa však nevzdali a dvoma trestnými hodmi Milana Žiaka naklonili misky váh na svoju stranu.
„Vôbec to nebolo o mne, ale o celom tíme. Ostali sme koncentrovaní až do konca. Takto sa budujú víťazné tímy, ktoré dokážu ísť v play-off najďalej,“ povedal Milan Žiak.
Matovič: Dúfam, že nás to posilní
Najlepším strelcom domáceho celku bol s 23 bodmi Stefan Matovič, ktorý si pripísal aj 10 doskokov.
„Bol to neuveriteľne ťažký zápas, tak ako každý jeden v tejto sérii. Mali sme dobrý prvý polčas, viedli sme o desať bodov, ale potom sa asi prejavila únava, alebo niečo iné a súper sa dostal do tempa. My sme ale ukázali bojovnosť až do konca. Oni mali veľmi vysokú úspešnosť streľby za tri body, čo pre nás nebolo jednoduché. Navyše hrali s veľkým sebavedomím a zaslúžene to dotiahli až do piateho zápasu. Dúfam, že nás to posilní a prejdeme cez Komárno až do finále,“ uviedol srbský legionár.
Obrovský kameň zo srdca spadol po záverečnom hvizde domácemu trénerovi Richardovi Leškovi, ktorý priznal, že miestami sa už blížil k infarktu.
„V prvom rade by som chcel zagratulovať mojim chlapcom, že sa nezlomili a bojovali celý zápas a myslím si, že aj za základnú časť a víťazstvo v pohári sme si postup zaslúžili. Na druhej strane patrí obrovský rešpekt pre družstvo Handlovej, ktorá dotiahla sériu do piateho zápasu a mohla poslednou strelou rozhodnúť o svojom postupe. Neviem, na akej stupnici sa známkujú infarkty, ale ja som ich zopár ľahších v tomto zápase určite mal. Možno mi pribudnú aj nejaké šedivé vlasy,“ poznamenal krátko po dramatickom stretnutí košický kouč.