Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Lepšiu jeseň zahatali výsledky vonku

Sportnet|Publikované 13. dec 2005 o 23:00

Humenné - Pre futbalistov Košaroviec je sezóna 2005/06 v piatoligovej spoločnosti v poradí štvrtou. Okrem svojho premiérového ročníka, keď bojovali o

záchranu, im patria pravidelne miesta pokojného stredu tabuľky. Inak tomu nie je ani po jeseni, lebo po odstúpení stropkovskej rezervy sa nachádzajú na rozhraní trinásťčlenného poľa. "Chceli sme sa pohybovať aspoň o dve priečky vyššie, no výsledky vonku boli katastrofálne," začal hodnotenie jesene Jaroslav Béreš. Že sú slová hrajúceho trénera trefné, dokumentuje aj zápasová bilancia, lebo jeho zverenci uspeli iba na pôde posledného nováčika a a priemer viac ako štyri inkasované góly na zápas nie je dobrou vizitkou. "Všetci, hráči i ja, máme na týchto výsledkoch rovnakú mieru zodpovednosti. Vonku hráme akosi ustráchane a po inkasovanom góle sa rýchlo zlomíme. Tak trochu na tom majú svoj podiel aj rozhodcovia, ale na tých sa vyhovárať nechcem. Opak bol v Žipove, kde sme v korektnom prostredí dokázali zvíťaziť," mienil tréner.

Doma Košarovčania zakopli iba remízou, hostili však súperov papierovo slabších a z mužstiev uchádzajúcich sa o postup sa na Hornej Oľke predstavilo iba Dl. Klčovo. "A práve zápas s "Klčákmi" hodnotím z našej strany ako najlepší. Proti Zubnému akoby nám zvlhol strelecký prach, lebo v týždni predtým sme nadelili Stropkovu desiatku. Škoda, že výsledok sa nakoniec do tabuľky neráta. Viac práce doma nás však čaká na jar, pretože postupne privítame Medzilaborce, Hrušov, Bystré a potom aj Kamenicu...," konštatoval 45-ročný stále aktívny košarovský obranca. A kde vidí hrajúci kormidelník silné stránky, či slabiny mužstva? "Našim pozitívom bola ofenzíva, až na záver jesene, keď chýbali zranení Lukáč i Skalka. Logicky tak mám najväčšie výhrady s obrannou činnosťou. Chýbali Turčík, sadru mal predstopér Dysko, káder je úzky, takže vyberať veľmi nie je z čoho. A ja už tiež nie som najrýchlejší a na mladých "kocúrov" niekedy nestačím," dodal Jaroslav Béreš, ktorý za opory jesene košarovského kádra pasoval skúseného Skalku, strelca Kolníka (12 gólov), Tracíka a brankára Jána Nazada.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.