Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Leonsis chce dať Bondrovi šancu vyhrať Stanley Cup

Sportnet|27. jan 2004 o 00:00

WASHINGTON - Peter Bondra možno v najbližších týždňoch opustí tím Washingtonu Capitals, aby sa v lete vrátil, ale už ako víťaz Stanley Cupu.

Výmenu útočníka berú zámorské médiá už ako hotovú vec, špekuluje sa len, kedy a do ktorého mužstva. Meno najlepšieho športovca Slovenska za rok 2002 sa najčastejšie spája s Ottawou Senators. Podľa denníka Washington Post by mohol za držiteľa takmer všetkých ofenzívnych rekordov Capitals putovať do mužstva Capitals center Antoine Vermette, obranca Brian Pothier a výber v drafte.

Denník cituje zdroje blízke vedeniu NHL, podľa ktorých majiteľ Washingtonu Ted Leonsis, dlhoročný Bondrov fanúšik, by chcel dať Slovákovi šancu vyhrať Stanley Cup.

Teóriu o odchode Bondru k Senátorom potvrdzuje aj denník Ottawa Sun. Generálny manažér Washingtonu George McPee už vraj odsúhlasil odchod 35-ročného kanoniera a dohoda leží na stole u Leonsisa. Opäť sa však objavujú špekulácie, že výmena sa neuzavrela, pretože do hry vstupujú ďalšie kluby. Ofenzívnu silu s bohatými skúsenosťami a vodcovskými schopnosťami, teda Bondru, chce Toronto a New Jersey.

Bondrovi sa v lete skončí aktuálny kontrakt, no má v ňom aj opciu na ďalšiu sezónu. Leonsis by však rád videl Bondru späť. S Capitals by v lete mohol podpísať novú zmluvu a v klube by podľa Leonsisovej vôle ukončil kariéru ako tzv. „franchise player". To je hráč s významným prínosom klubu, silná osobnosť, držiteľ klubových rekordov i miláčik fanúšikov. (sita, sb)

Súvisiace články