Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Len Žakovce majú v jedenástke roka dvojicu

Sportnet|Publikované 5. dec 2007 o 00:00

POPRAD. V priestoroch Hotela Poprad sa uskutočnil 3. ročník Jedenástky roka 1. triedy Kamzík Podtatranského futbalového zväzu (PFZ). Po slávnostnom

ukončení ankety najlepších futbalistov sme oslovili predsedu PFZ Štefana Vaľka.

Ako hodnotíte priebeh 3. ročníka Jedenástky roka 1. triedy Kamzík PFZ?

Na hodnotenie sú všetci tí, ktorí sa osobne zúčastnili na tomto samotnom podujatí. Ale keď už to mám hodnotiť ja, tak úroveň celého priebehu hodnotím veľmi vysoko. Samotná účasť hostí, ocenených hráčov, jubilujúcich rozhodcov, manželky zosnulého Pavla Ochotníckeho, štatutárov futbalových klubov 1. triedy (až na Toporec) bolo zárukou, že všetky nachystané ocenenia skončia v správnych rukách. Hráči, rozhodcovia boli ocenení vecnými cenami, bývalého člena Rady VsFZ a člena VV PFZ - Palka Ochotníckeho sme si uctili pamätnou plaketou a všetky kluby 1. triedy si domov odniesli po jednej sade dresov od firmy ATAK, ktoré zabezpečil náš Generálny partner spoločnosť Pilsberg beverages Poprad. Kultúrny program zabezpečili hudobná skupina pod vedením p. Jaša a ľudový rozprávač Jožko Jožka. Celé podujatie sme zorganizovali v kongresovej sále hotela Poprad. Konferencierskej úlohy sa veľmi dobre zhostil Juraj Rákoci.

Čo hovoríte na samotné výsledky ankety? Prekvapilo vás niečo?

Výsledky boli dôsledne spracované komisiou. V jedenástke sa objavilo 11 hráčov z desiatich klubov 1. triedy. Dvoch hráčov v jedenástke malo jediné družstvo a to FK LOBBE Žakovce. Mrzí ma, že aj napriek včasnému zaslaniu anketových lístkov, svoje lístky nezaslalo 5 družstiev 1. triedy a to: Toporec, Sp. Štvrtok, Jánovce, Hranovnica, Lučivná. Pri samotnej organizácii ma prakticky neprekvapilo nič. Tvoríme skúsený tím ľudí, ktorý vie takéto podujatia bezo zvyšku zorganizovať.

Bude PFZ pokračovať v organizovaní tejto ankety? Čo pripravujete na budúci rok?

Tu musím povedať, že chystáme určitú zmenu a to takú, že od sezóny 2008/09 chceme, aby sme vyhlasovali futbalovú Jedenástku ročníka. Keď návrh prejde na rokovaní VV, tak najbližšie vyhlásenie bude v júni 2009. Je to preto, aby v tejto ankete mali všetky družstvá rovnaké podmienky, aby sa hráči hodnotili počas celej sezóny a nie iba za polsezónu.

RICHARD HUDEČEK

richard.hudecekkorzar.sk

Súvisiace články