Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

LEN TAK NA OKRAJ

Sportnet|Publikované 10. okt 2008 o 00:00

N Reprezentačný tréner futbalistov Slovenska Vladimír Weiss urobil v nominácii v porovnaní so septembrovým kvalifikačným dvojzápasom proti Severnému

Írsku (2:1) a Slovinsku (1:2) niekoľko zmien v nominácii. Po dvoch rokoch sa do repre vrátil Roman Kratochvíl z tureckého Denizlisporu, po kratšej absencii figurujú v tíme aj Matej Krajčík (Slavia Praha) s Balázsom Borbélyom (Temešvár) a nováčikom je Pavol Masaryk. Naopak, medzi náhradníkov sa presunuli Radoslav Zabavník z Tereku Groznyj, Filip Šebo z Valenciennes, Ján Novák z MFK Košice a Branislav Obžera zo Slovana Bratislava. Normálny postup kormidelníka, v ktorého kompetencii je vybrať 22-členný káder podľa svojho zváženia. Napokon, nesie za túto nomináciu aj zodpovednosť.

O čosi horšie však dopadlo doplňujúce vysvetlenie, ktoré priniesla vo svojom servise agentúra SITA: "Do mužstva sa dostal skúsený Roman Kratochvíl, s ktorým možno počítam do základnej zostavy v San Maríne. Ján Ďurica, rovnako ako aj Marek Hamšík, totiž má už žltú kartu. Z nominácie vypadli Šebo, Novák či Zabavník, ktorí momentálne nedostávajú toľko šancí vo svojich kluboch. Naopak, šancu dostal Pavol Masaryk, ktorý podáva výborné výkony v Slovane. Je to aj také avízo smerom k ďalším hráčom z Corgoň ligy, aby videli, že sa dá dostať do reprezentácie aj zo slovenskej ligy pri vynikajúcich výkonoch v kluboch," toľko citácia Vladimíra Weissa. Teraz na margo trojice hráčov, ktorú Weiss nenominoval, lebo podľa jeho slov Šebo, Novák či Zabavník nedostávajú toľko šancí vo svojich kluboch. Buď sa reprezentačný tréner pomýlil a myslel len Šeba, ktorý vo francúzskom FC Valenciennes naozaj iba naskakuje z lavičky, alebo nemá dvakrát prehľad o niektorých hráčoch.

Radoslav Zabavník je tretí najvyťaženejší futbalista Tereku, keď sa pozrieme na počet odohraných minút. Z doterajších 26 zápasov (24 liga/2 pohár), odohral 21 duelov (19/2). Všetko 90-minútových. V lige absentoval aj preto, že videl už 8 žltých kariet. Za Terek v posledných troch zápasoch nechýbal ani minútu. Teraz ku košickému útočníkovi Jánovi Novákovi. Jeho bilancia je ešte okatejšia. Odohral všetkých 11 kôl Corgoň ligy, nechýbal v nich ani minútu! Z dvoch pohárových súbojov odohral celý v Topoľčanoch a v Čadci ho vystriedal v 71. min. Serečin. To je zároveň jediné striedanie Nováka v tejto sezóne.

Nuž, ak na margo Masaryka reprezentačný kouč hovorí o avíze smerom k ďalším hráčom z Corgoň ligy, aby videli, že sa dá dostať do reprezentácie aj zo slovenskej ligy pri vynikajúcich výkonoch v kluboch, tak vysvetľovanie nenominovania Nováka toto avízo dosť hyzdí.

TOMÁŠ PETRO

Súvisiace články