Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Len raz ho znechutili a vyhnali z bránky

Sportnet|Publikované 29. apr 2009 o 22:00

Vychutnávanie si majstrovského titulu býva všade rovnako sladké. Presvedčil sa o tom znovu aj Stanislav Kožuch, hokejový brankár rumunského tímu SC Miercurea Ciuc. Jeden z kvarteta Slovákov výrazne prispel k obhájeniu titulu a potvrdeniu suverenity tohto

klubu, ktorý vyhral domácu ligu tretí raz po sebe a celkovo jedenástykrát.

KOŠICE. Podľa tohto gólmana oslavy boli veľkolepé, ale i únavné a ťahajúce sa niekoľko dní.

Potvrdili suverenitu

V 40-tisícovom meste má tento klub väčšinu priaznivcov, hoci práve finálovým súperom bol ďalší tunajší celok HC Czikszereda. "Toto prvenstvo si cením viac než to spred roka. Vtedy sme vyhrali presvedčivejšie. Táto séria bola vyrovnanejšia, mali sme i viac šťastia," rozhovoril sa východniar. Zaujímavé je, že mužstvo SC vo finále spoločnej maďarsko-rumunskej ligy podľahlo práve mestskému rivalovi. "Chceli sme vyhrať obe ligy, hoci úspech v rumunskej sa viac cení. Možno nás Czikszereda i trochu podcenila." Predtým si Kožuch obliekal dres vedno s ďalšími východniarmi Filipom a Misálom, v uplynulej sezóne zostal len prvý menovaný. Legionármi sa to v tunajších končinách už poriadne hemží. Kluby majú na súpiskách okrem Slovákov a Čechov aj Švédov (niektorí postupne odišli a rovnako aj švédsky tréner), Ukrajincov, Bielorusov. Práve pôsobenie v dvoch súťažiach naraz natiahlo program aj narástol i počet duelov. V predminulom ročníku ich bolo vyše sto, naposledy už však menej, program bol zredukovaný.

Odchytal väčšinu zápasov

Stano bol prirodzenou jednotkou v bránke, zápasy, v ktorých sa neobjavil v akcii, by sa dali porátať na prstoch jednej ruky. Dosiahol niekoľko shutoutov, no zaspomínal i na to, že raz ho súper vyhnal predčasne z klietky. "Asi desať minút pred koncom duelu som odišiel na striedačku. Hrali sme proti Újpesti Budapešť a vysoko sme prehrávali, napokon sme podľahli 2:11." Náš gólman ešte nevie, či natiahne angažmán aj do tretice. V priebehu nasledujúcich dní má rokovať s funkcionármi. Hoci má 37 rokov, nebráni sa ani návratu na Slovensko. "Nikdy nehovor nikdy. Trúfol by som si ešte i na extraligu," vyhlásil presvedčivo. Hoci cestovanie do Rumunska je únavné, predsa istou motiváciou na prípadné zotrvanie je zase účinkovanie v Lige majstrov. Minimálne v prvej kvalifikácii by sa SC mal predstaviť. "Predtým náš celok už v predskupinách účinkoval, takže vie, čo ho znovu čaká," dodal S. Kožuch. Na margo spôsobu streľby poznamenal, že je to všade približne rovnaké, hoci niektoré situácie boli v porovnaní so slovenským dianím pre brankára dosť nehokejové. "Taktické myslenie je predsa iné. Mali sme bekov po tridsiatke a ťažko ich niečomu novému priučiť. Aj Peťo Filip, ktorý je tu oveľa dlhšie, mi potvrdil, že každý rok sa to zlepšuje," pripomenul bývalý ochranca svätyne v Poprade, Kežmarku, Sp. N. Vsi, Žiline a Michalovciach.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.