Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Lemieux začal prípravu na ľade, cíti sa lepšie ako pred rokom

TASR|20. aug 2003 o 11:39

Pittsburgh 20. augusta (TASR) - Hrajúca hokejová legenda a spolumajiteľ klubu NHL Pittsburgh Penguins Mario Lemieux sa po prvý raz od skončenia minulej ...

Pittsburgh 20. augusta (TASR) - Hrajúca hokejová legenda a spolumajiteľ klubu NHL Pittsburgh Penguins Mario Lemieux sa po prvý raz od skončenia minulej sezóny objavil na ľade a podľa svojho vyjadrenia je v lepšej forme, ako bol pred rokom.

"Cítim sa lepšie ako vlani. To je pre mňa povzbudením," vyhlásil Lemieux, ktorý sa pripravuje už na svoju 16. sezónu v NHL. Na jar oznámil Lemieux svoj úmysel po druhý raz ukončiť aktívnu kariéru. Počas neikoľkých týždňov však zmenil názor a leto strávil prípravou na ďalší ročník v NHL.

"Je vo vynikajúcej forme," dodal hráčov dlhoročný osobný tréner Tom Plashko. "Pracovali sme na zlepšení jeho srdcovocievnej činnosti, sily a vytrvalosti. Mario je na tom skutočne dobre - je silný ako býk."

Lemieux chcel zosilniť najmä svoje nohy, aby sa fyzicky vyrovnal svojmu vzhľadu z najlepších sezón. "Počas posledných dvoch mesiacov som na tom tvrdo pracoval a dnes vidím, že som dokázal urobiť veľký pokrok," skonštatoval Lemieux. "V najlepších rokoch som mal veľmi silné nohy a hral som vynikajúco. Tak som sa rozhodol vrátiť sa k tomu."

Je pravdepodobné, že s Lemieuxom bude hrať v útoku Penguins Alexej Morozov a Martin Straka. Práve Morozov by mal na budúci týždeň s Lemieuxom trénovať. "Morozovov príchod nám padne veľmi vhod," povedal Lemieuxov tréner zodpovedný za prípravu na ľade Jay Caufield. "Zo skúsenosti viem, že ak títo dvaja hráči strávili prípravu spolu, obom to pomohlo aj počas zápasov."

Súvisiace články