Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Lemieux v najbližších dňoch oficiálne oznámi rozhodnutie o návrate do NHL

TASR|30. júl 2003 o 12:43

Pittsburgh 30. júla (TASR) - Hokejista Pittsburghu Penguins Mario Lemieux v najbližších dňoch oficiálne oznámi, že sa vráti na ľad a vo svojej 16. sezóne ...

Pittsburgh 30. júla (TASR) - Hokejista Pittsburghu Penguins Mario Lemieux v najbližších dňoch oficiálne oznámi, že sa vráti na ľad a vo svojej 16. sezóne v NHL oblečie dres tučniakov.

"Ak sa budem cítiť stopercentne fyzicky aj psychicky fit, s radosťou budem hrať," vyhlásil Lemieux. Na otázku, či sa tak v súčasnosti cíti, odvetil: "Rozhodne áno. Počas niekoľkých mesiacov oddychu som dobil batérie a cítim sa dobre."

Tridsaťsedemročný Lemieux podľa vlastných slov nemal počas leta problémy s chrbtom, hoci zintenzívnil svoju prípravu. Na ľade by sa mal Super Mario objaviť v treťom augustovom týždni. "Príprava je pre mňa ťažšia ako v minulosti. Keď máte 37, musíte predsa len pracovať tvrdšie," povedal Lemieux. "Ak však chcete byť medzi najlepími hráčmi v lige, musíte trénovať bez prestávky."

Lemieux v apríli vyhlásil, že v NHL už nebude hrať a prenechá miesto mladším hráčom. Brankár tučniakov Johan Hedberg sa však už v júni vyjadril, že Lemieux sa s najväčšou pravdepodobnosťou vráti. "Všetko, čo Mario doteraz povedal nasvedčuje tomu, že bude v budúcej sezóne hrať," povedal pred mesiacom Hedberg v rozhovore pre švédsky denník. "Rozprávali sme sa o búdcej sezóne. To podľa mňa znamená, že ešte jeden ročník odohrá."

Lemieux je v historických štatistikách NHL na prvom mieste v hodnotení podľa priemerného počtu bodov získaných na zápas. Jeho návrat by pomohol aj trénerovi Eddiemu Olczykovi, ktorý nemá veľké trénerské skúsenosti.

ja

Súvisiace články