Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Lemieux s Burklem chcú predať Penguins za rekordnú sumu

Legendárny hokejista Mario Lemieux je jedným z hlavných majiteľov tímu NHL Pittsburgh Penguins. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 4. sep 2015 o 10:50

Za toľko peňazí sa žiaden klub NHL sídliaci v USA nikdy nepredal. Majitelia Pittsburghu Penguins Mario Lemieux a Ron Burkle požadujú čiastku 750 miliónov amerických dolárov.

PITTSBURGH. Majitelia Pittburghu Penguins Mario Lemieux a Ron Burkle plánujú predať klub zámorskej hokejovej NHL. Ako zistila televízna stanica TSN, od záujemcov požadujú čiastku 750 miliónov amerických dolárov.

Ak by sa bývalému legendárnemu hokejistovi Lemieuxovi a ďalšiemu spolumajiteľovi Burklemu podarilo predať Penguins za danú sumu, znamenalo by to rekord pri predaji klubu NHL sídliaceho v USA.

V minulom roku magazín Forbes ocenil organizáciu sumou 565 miliónov USD.

Naposledy v roku 2009 získali hokejisti Pittsburgu Stanleyho pohár.

"Vzhľadom na súčasnú ekonomickú situáciu a silu tamojšieho trhu to vyzerá byť premrštená suma. Pittsburgh určite nie je jedným z najväčších miest v Spojených štátoch," poznamenal montrealský ekonóm Drew Dorweiler.

V minulosti oceňoval kluby pre majiteľov Toronta Maple Leafs, Vancouveru Canucks či dokonca futbalového Manchestru United.

Lemieux, Burkle a skupina minoritných spolumajiteľov odkúpili v roku 1999 vtedy krachujúci klub za 107 miliónov dolárov. Penguins majú najvyššiu priemernú sledovanosť svojich zápasov v televízii spomedzi amerických klubov.

Súvisiace články