Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér

Lemieux aj po oznámení zrušenia ročníka veril, že NHL odštartuje

TASR|28. feb 2005 o 10:55

Pittsburgh 28. februára (TASR) - Legendárny kanadský hokejista Mario Lemieux do poslednej chvíle veril, že sezóna v zámorskej NHL odštartuje. Hviezdny ...

Pittsburgh 28. februára (TASR) - Legendárny kanadský hokejista Mario Lemieux do poslednej chvíle veril, že sezóna v zámorskej NHL odštartuje. Hviezdny útočník sa zúčastnil na rokovaniach, ktoré sa konali iba pár dní po oznámení zrušení ročníka a stále dúfal, že predstavitelia hráčskej asociácie NHLPA sa s vedením ligy dohodnú na návrhu novej kolektívnej zmluvy.

Lemieuxa, majiteľa klubu NHL Pittsburgh Penguins, a spoluvlastníka Phoenix Coyotes Waynea Gretzkého pozvala únia 19. februára na stretnutie, na ktorom obaja velikáni svetového hokeja očakávali, že uzrie svetlo sveta nová dohoda. "Jediným dôvodom, prečo som ja a Wayne prijali pozvanie, bola nádej, že NHLPA vyrukuje s novým návrhom. Niektorí hráči nás informovali, že na stole bude dohoda s výškou platového stropu 45 miliónov dolárov," uviedol Lemieux v rozhovore pre denník Pitsburgh Post-Gazette.

Svoju ponuku NHLPA nepredostrela, neskôr sa jej predstavitelia vyjadrili, že to nikdy ani nezamýšľali. Na míting do New Yorku prišli len preto, že ich naň pozvali ligoví funkcionári. "Pre mňa to ostáva záhadou," povedal 39-ročný center, ktorý napriek nepríjemnej skúsenosti nevylúčil, že sa v budúcnosti opäť zapojí do spoločných rokovaní. "Ak to bude potrebné, urobím s Waynom všetko, čo je v našich silách, aby sa liga znovu rozbehla," uzavrel Lemieux.

Súvisiace články