Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Lehotský: Rozhodla smolná dvojminútovka

Sportnet|Publikované 27. apr 2009 o 00:00

Napriek peknému počasiu i dobrej povesti o jarných výkonoch Stropkova si na štadión Bodvy našlo cestu podstatne menej fanúšikov, než načo sme u nováčika boli zvyknutí. A ani tí, čo prišli, svojmu obľúbenému mužstvu príliš nepomohli. Akoby nechceli uznať a

MOLDAVA. j kvality súpera. Škoda, lebo zverenci Ľubomíra Luhového to v sobotu určite potrebovali viac než inokedy. Najmä v druhom polčase.

Po góle znervózneli

"Videli sme celkovo slušný a pekný futbal. Nám sa v prvom polčase nepodarilo súpera športovo doraziť napriek tomu, že sme mohli ísť do šatní s troj- či štvorgólovým náskokom po vydarených akciách. Po prestávke sme nedokázali v nasadenom tempe pokračovať a po rýchlom góle rivala sme nečakane znervózneli. To by sa takým skúseným hráčom stávať nemalo," hľadal príčiny moldavský tréner a pokračoval: "Akoby moji zverenci nezvládali fakt, že sa môžu dostať pod tlak. Zrazu nedokázali pokojne riešiť i jednoduché situácie a sami sa dostali do nepríjemných situácií. Napokon sme tento ťažký duel dotiahli do víťazného konca. Ale, je to všetko v mentalite hráčov, lebo na tieto veci som chlapcov v prestávke upozorňoval." Z nášho pohľadu sa javil Miroslav Kozák ako najlepší v prvej časti hry, avšak tréner lídra ho pomerne nečakane do 2. polčasu nenasadil. Prečo? "Miro mal väčší herný výpadok, a tak som predpokladal, že by v nasadenom tempe nevydržal. Pred týždňom dostal príležitosť rozohrať sa v béčku i v stredajšom prípravnom zápase s Fiľakovom. Určite s ním rátame. Jeho skúsenosti nám pomôžu. Ale v tom by som druhopolčasový úpadok nehľadal. Jednoducho, súper sa chytil a my sme sa akoby trochu zľakli," predostrel nám svoje čerstvé dojmy po záverečnom hvizde rozhodcov Ľ. Luhový.

Krajšia tvár až po prestávke

Ani na druhej strane sme nenašli jasajúceho kouča. Alojz Lehocký neveriacky krútil hlavou, prečo nemohli hrať jeho zverenci s favoritom takú otvorenú partiu od začiatku. "Svoju krajšiu tvár sme ukázali až po prestávke. I keď bol konkurent v prvej časti lepší či útočnejší, zlomila nás tá nešťastná dvojminútovka. Z nej sme sa ťažko zotavovali. Našťastie, ďalšie rany neprišli a my sme mohli ísť do šatní nazbierať nové sily," vyznal sa zo svojich prvých pocitov, keď sa zdalo, že jeho tím bol zrelý na uterák. Ozaj, čo za živú vodu svojim hráčom naservíroval populárny Lojzo? "Nie, nie. Žiaden elixír sa nepodával. Len som musel chlapcov presvedčiť, že v rámci našich skromných možností dávajú futbalu pomerne dosť, a tak to musia ukázať aj v zápase s takým vyspelým súperom, akým Moldava je. A bolo vidieť, že sme si začali veriť. Rýchly gól po návrate na zelený trávnik nám riadne pomohol. Škoda, že v závere sme si s pomerne dobrou šancou neporadili lepšie. Cestovalo by sa nám domov určite veselšie. Ale sme radi, že sa nám vedúci tím podarilo riadne potrápiť," ukončil svoje myšlienky tréner Stropkovčanov.

Súvisiace články