Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Lehocký: Nedostatok snahy a vôle hráčom nikto vyčítať nemôže

Sportnet|Publikované 17. apr 2012 o 00:00

Súboj trénerov Vranova a Popradu so zostavami sa podpísal najmä pod kvalitu prvého polčasu.

Po zmene strán obidve mužstvá podali živší výkon a hrdinom duelu sa nakoniec stal M. Paluba.

VRANOV. Hráči MFK Vranov a FK Poprad vstúpili do vzájomného merania síl s rovnakým futbalovým arzenálom a predovšetkým v prvom polčase sa im súhru v harmonickom celku príliš nachádzať nedarilo.

Ich akciám chýbala ľahkosť Šama a často aj potrebná presnosť, preto na obidvoch stranách dominovali väčšine akcií defenzívne pavučiny súperov.

V druhom polčase umelecký dojem z predvádzanej upracovanej hry nestúpol, ale hráči svojím entuziazmom zvýšili tempo, ktorého výsledkom bolo podstatne živšie a pútavejšie predstavenie.

Chvíle trpezlivo hrajúcich hostí prišli v 65. a 66. min., keď sa po brejkových situáciách dostali k zakončeniu Dikant s Šprochom, ale E. Makó domácich podržal.

Vranovčanov tieto momenty ešte viac nakopli, no dvakrát Molek a raz Hamuľák v koncovke úspešní neboli. Bič nakoniec plieskal na záver. V 84. min. zahrával z viac ako 30 m priamy kop Paluba a jeho delovku zastavila až sieť.

„Poprad naplnil to, čo som predpokladal. Hral disciplinovane v obrane, preto sme sa presadzovali iba ťažko. V stredu sa nám zranil Šamo, v piatok Novák, a to sú pre nás v tejto situácii výrazne straty. Aj z toho dôvodu to bol viac taktický boj. Obidvaja súperi hrali zo zabezpečenej obrany s minimom rizika, no v druhom polčase sme si povedali, že predsa len skúsime viac zariskovať my. Nakoniec sa nám to mohlo vypomstiť, ale pri dvoch výborných šanciach hostí perfektne zasiahol brankár Makó a v závere sme našu snahu potvrdili pekným gólom Palubu. Možno by tomuto zápasu viac pristala remíza, ale občas šťastena urobí nečakaný zvrat a som rád, že dnes sa priklonila na našu stranu. Veľa futbalovej krásy sme síce nevideli, ale chlapcom nikto nemôže vyčítať nedostatok snahy a vôle ísť za bodmi, za čo sa v závere dočkali aj odmeny,“ hodnotil tréner MFK Vranov Jozef Lehocký.

Pochvala divákom

FK Poprad pricestoval do Vranova bez piatich hráčov a s výnimkou dvoch situácií po hodine hry sa dlho zdalo, že maximom hostí bude bezgólová remíza.

Na druhej strane, dve spomínané šance Popradčanov boli v kontexte celého stretnutia, v súčte aj s domácimi, jediné dve, ktoré zniesli prívlastok vyložené.

Ak by ich zverenci Vladimíra Lajčáka premenili, niesli by sa pozápasové hodnotenia určite v inom duchu. Nakoniec si v 84. min. vydýchli domáci a Popradu ostala iba zadumaná cesta domov.

„Ľúto mi je Vranova aj Popradu. Som tu na treťom zápase a pamätám si stretnutia, keď na obidvoch stranách hrali vyspelí futbalisti a hra mala systém. Dnes bolo na trávniku priveľa slabých hráčov na to, aby bol z toho futbal, no s kolegom sme radi, že sme vôbec mohli vyskladať zostavu. V podstate to bol remízový zápas, v ktorom išlo o to, či sa niekomu niečo podarí. Kým my sme dve vyložené šance nepremenili, Paluba úžasnou strelou rozhodol. Vranovu závidím trpezlivých divákov, ktorí na svojich hráčov nekričali a nepískali,“ uviedol tréner FK Poprad Vladimír Lajčák.

Súvisiace články