Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Lehocký mal o príprave Vranova iné predstavy

Mužstvo Vranova vstúpi do odvetnej časti. (Autor: im)
Sportnet|Publikované 12. mar 2012 o 23:00

Futbalisti MFK Vranov odštartovali prípravu na jar. Tréningové jednotky absolvovali hráči v domácich podmienkach, ktoré úrovni III. ligy ani zďaleka nezodpovedali.

Futbalisti MFK Vranov odštartovali prípravu na jarnú časť 9. januára. Všetky tréningové jednotky absolvovali hráči v domácich podmienkach, ktoré však úrovni III. ligy ani zďaleka nezodpovedali.

VRANOV. Ako kľúčová sa ukázala absencia ihriska s umelou trávou, dnešná doba pozná aj modernejšie metódy naberania kondície, ako je napr. odhadzovanie snehu na tréningovom ihrisku.

Ak prirátame nelichotivú finančnú situáciu v klube a s tým spojené personálne pohyby v kádri, trénerovi J. Lehockému vrásky z tváre neschádzali.

„Musím povedať, že s tohtoročnou zimnou prípravou nie som spokojný, čo ovplyvnilo hneď niekoľko faktorov. Keď sa finančná situácia, tuhá zima a úzky káder spojili dokopy, dostali sme sa do situácie, ktorá mala od našich predstáv ďaleko. Počas celej zimnej prípravy nám absentoval herný tréning a v prípravných zápasoch to bolo cítiť, lebo súperi boli v práci s loptou o kusisko pred nami,“ hodnotil tréner MFK Vranov Jozef Lehocký.

Zmeny v kádri

V priebehu zimnej prestávky prešiel káder Vranovčanov dôležitými zmenami, keď s odchodmi R. Lazúra, V. Jenčka a E. Streňa prišlo mužstvo popri kvalite aj o mimoriadne cenné skúsenosti.

Lehocký dal síce mladým hráčom z vlastnej liahne a okolia prívlastok perspektívni, no tiež dodal, že futbalovo ešte potrebujú dozrieť.

„Pokiaľ nie je v klube dobrá atmosféra, pracuje sa všetkým ťažko, čo sa premieta aj do motivácie a prístupu. Z hráčov, ktorí prišli do mužstva, má najviac skúseností J. Hatok. Typologicky má blízko k E. Streňovi, plus jeho výhodou je univerzálnosť, lebo hrať môže na kraji obrany alebo zálohy a dobre sa ukazoval aj v strede poľa. V stopérskej dvojici má predpoklady presadiť sa M. Stanislavský, skúšali sme i dvojicu V. Magáč – J. Novák a k dispozícii máme ešte O. Gdovina,“ konštatoval J. Lehocký.

Odchod Lazúra

Najväčšou futbalovou stratou sa ukazuje odchod Romana Lazúra za angažmánom do Thajska, pretože mužstvo držal svojimi výkonmi nielen na trávniku, ale ako autorita a vodcovská osobnosť aj mimo neho.

„Romanovo futbalové umenie a skúsenosti sa nedajú nahradiť lúsknutím prstov, pretože práve jeho spolupráca s P. Šamom bola pilierom našej ofenzívy. Okrem toho Roman bol v kabíne prirodzenou vodcovskou osobnosťou, preto som do jej života zasahovať nemusel,“ dodal J. Lehocký.

(Ne)pokojná jar

Vranovu patrí po prvej polovici súťaže so ziskom 25 bodov 8. miesto. Umiestnenie v strede tabuľky nabáda k relatívnej spokojnosti, ale v prípade zostupu až štyroch mužstiev sa podcenenie situácie môže rýchlo vypomstiť, čo si uvedomuje aj J. Lehocký.

„Na prvý pohľad sa môže zdať, že nám nič nehrozí, no ak za istých okolností budú vypadávať štyria, ľahká jarná časť nás určite nečaká. Predovšetkým Sp. N. Ves, Trebišov a Lipany budú robiť všetko pre to, aby sa v tabuľke posunuli vyššie. Napriek všetkým spomínaným starostiam tomuto mužstvu verím, a teda dúfam, že do záchranárskych prác sa nenamočíme. V kádri sú viacerí starší hráči, ktorí majú potenciál na to, aby mužstvo potiahli a ak sa zomkneme, budeme úspešní,“ zdôraznil J. Lehocký.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.