Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Lehocký: Druhý gól nás mohol upokojiť viac

L. Kulich (v bielom) patril medzi najaktívnejších hráčov Vranova. (Autor: Imrich Makó)
Sportnet|Publikované 18. mar 2012 o 23:00

Futbalisti Vranova vstúpili do jarnej časti dvojgólovým víťazstvom proti Lipanom.

O ich dva góly sa po akciách Šama s Kulichom zaslúžila dvojica Adam - Hamuľák.

VRANOV. MFK Vranov si čakanie na jarnú premiéru musel predĺžiť o týždeň, pretože prvý zápas v Starej Ľubovni bol pre nespôsobilý terén odložený.

V domácej kuchyni žili v očakávaní, do akej miery sa pod výkon mužstva podpíšu zmeny v kádri, no mužstvo ukázalo, že svoj potenciál môže oprieť nielen o kolektívny a zodpovedný výkon, ale aj o individuality schopné vziať zodpovednosť na svoje kopačky.

Trpezlivý rozbeh

Hoci sa Vranovčania rozbiehali pomalšie, s každou minútou získavali na istote a keď súperov stred obrany nedokázal reagovať na hĺbkové kolmice Šama, či jeho narážačky s Kulichom, začalo byť pred Talianom horúco.

Lipany doplatili na tieto skutočnosti v prvom polčase dvakrát – vylúčením J. Janiča a premeneným pokutovým kopom Adama.

Dôležitý moment pre vývoj druhého dejstva prišiel v 55. min., keď Kulich pripravil druhý presný zásah pre Hamuľáka.

Hostia, ktorí už nemali čo stratiť, sa pokúšali kontaktovať nádej na lepší výsledok, ale presadiť sa nedokázali.

„Keďže to bol náš prvý zápas, bolo vidieť, že na prírodnej tráve nie sme rozohraní. Ťažšie sme sa rozbiehali a zo začiatku mal súper opticky viac z hry. Až postupom času sme sa dostali do tempa aj my a myslím si, že náš výkon sa s každou minútou stupňoval. Pre fanúšika to možno nebol oku lahodiaci futbal, pretože na trávniku sme boli svedkami viacerých nepresností, ale v tejto chvíli je pre nás podstatné víťazstvo. Po vylúčení Janiča sme prebrali iniciatívu na naše kopačky, čoho výsledkom bol vedúci gól z penalty. V druhom polčase sme pridali druhú poistku, ktorá nás mohla upokojiť viac. Stiahli sme sa a súper začal hroziť kontrami, no dovolím si povedať, že aj napriek tomu sme mali výsledok pod kontrolou,“ konštatoval tréner MFK Vranov Jozef Lehocký.

Smola na celú jar

Lipany nemohli nastúpiť v kompletnej zostave a keď od 22. min. dohrávali desiati, ich cesta za úspešným výsledkom sa stala ešte strastiplnejšou.

Okrem toho, v zostave trénera Stanislava Vargu chýbala individualita, ktorá by dokázala vniesť do hry svojho tímu potrebnú kvalitu. Erik Makó musel totiž zasahovať iba v jednom prípade v úvode, pričom hostia ešte v závere reklamovali pokutový kop, keď sa lopta pri odkope nešťastne dotkla ruky Palubu, ale hlavný arbiter Kozák tento moment ako prehrešok proti pravidlám neposúdil.

„Straty Urbana a Gomoľu zanechali na našom výkone stopy, ale napriek tomu sme mali hrať inak. Nepomohlo nám ani vylúčenie, no i tak sme pri troške šťastia mohli dať v závere kontaktný gól. V tejto súvislosti už naozaj neviem, aká penalta sa má pískať... Domáci hráč si dvakrát na stehne nadhodí loptu, ktorá trafí jeho ruku a rozhodca to neodpíska. Podľa mňa nastrelená ruka vyzerá inak, ale na rozhodcu sa vyhovárať nechcem, lebo výkon, aký sme predviedli, nezodpovedal našim očakávaniam. K futbalu však patria aj takéto situácie, kedy sa niekto zraní alebo je vylúčený, no verím, že všetku smolu v jari sme si vybrali v tomto zápase a ďalej to bude už len lepšie,“ zaprial si tréner ŠK Odeva Lipany Stanislav Varga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.