Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Legia Varšava mieri do futbalovej Európy, bude mať akcie na burze

TASR|24. apr 2004 o 12:29

Varšava 24. apríla (TASR) - Poľský futbalový klub Legia Varšava mieri na burzu. Mediálny konglomerát ITI Holding v piatok zverejnil svoje ambiciózne plány ...

Varšava 24. apríla (TASR) - Poľský futbalový klub Legia Varšava mieri na burzu. Mediálny konglomerát ITI Holding v piatok zverejnil svoje ambiciózne plány posunúť sedemnásobného poľského majstra v najbližších rokoch medzi európsku futbalovú elitu.

Spoločnosť ITI, ktorej televízna stanica TVN je treťou najsledovanejšou v Poľsku, skompletizovala pred dvoma týždňami nákup 80 percent klubových akcií za celkovú sumu 1,25 miliónov dolárov. "Zvažujeme umiestnenie klubových akcií na burzu. Chceme v najbližšej dobe vidieť zástupy ľudí pred pokladnicou na lístky, chceme vidieť davy ľudí v obchodoch s klubovými suvenírmi, v miestnych kluboch a baroch. Plánujeme sa kvalifikovať do Ligy majstrov," načrtol plány nový prezident ITI a Legie Mariusz Walter. "Ak sa to teraz niekomu zdá neuveriteľné či smiešne, nech sa len ďalej smeje a uvidí naše výsledky v budúcnosti," dodal Walter.

Legia, víťaz domáceho ligového titulu z roku 2002, patrí v Poľksku medzi kluby s najväčšou fanúšikovskou základňou. S dlhmi v hodnote približne 19 miliónov zlotych patrí takisto medzi finančne najviac sužované.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Švédsko vs. Slovensko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Chorvátsko vs. Česko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Škótsko
Kurzy prináša