Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Je po ňom nazvaná trofej. Legende NHL uznali asistenciu po 72 rokoch

Maurice Richard (vľavo) oslavuje Stanleyho pohár s Jeanom Beliveauom v roku 1958. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. sep 2017 o 09:51

Štatistický tím počas uplynulých šiestich rokov analyzoval sumáre zápasov z obdobia rokov 1917-1987.

NEW YORK. Hokejovej legende Mauriceovi "Rocket" Richardovi po 72 rokoch upravili jeho bodovú štatistiku v zámorskej NHL. Doteraz mal bývalý slávny útočník Montrealu na konte 965 bodov, po novom bude mať o jeden viac.

Štatistický tím NHL totiž zistil, že mu v záznamoch chýbala asistencia za prihrávku na gól Toea Blakea z druhej tretiny zápasu s Bostonom, ktorý sa hral 4. novembra 1945.

Bolo to v časoch, keď na profiligových ľadoch dominoval útok Canadiens v zložení Maurice Richard, Toe Blake, Elmer Lach, prezývaný "Punch Line".

Zápis zo stretnutia bol písaný rukou a jeho autor si nedal na krasopise príliš záležať. Nakoniec štatistici zistili, že asistencia na gól Blakea nepatrila Emileovi Bouchardovi, ale práve Richardovi.

Ako uviedla agentúra AP, štatistický tím počas uplynulých šiestich rokov analyzoval sumáre zápasov z obdobia rokov 1917-1987 a narazil na viac ako 6000 informácií, ktoré boli v záznamoch ignorované alebo vedené chybne.

Úpravy už v súčasnosti možno pozorovať aj v historických štatistikách uvedených na oficiálnej webstránke NHL. Aktualizovanú databázu spustili minulý týždeň, zahŕňa štatistiky z celej histórie profiligy.

Po Mauriceovi "Rocket" Richardovi je nazvaná trofej pre najlepšieho kanoniera základnej časti NHL.

Maurice Richard je legendou NHL

Súvisiace články