Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Legendárny Martin Brodeur sa stal asistentom GM St. Louis

Martin Brodeur spojil takmer celú kariéru v NHL s New Jersey. Jej záver však strávil v St. Louis, v ktorom 29. januára po krátkom pôsobení definitívne ukončil kariéru. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 21. máj 2015 o 06:22

Chcel som urobiť toho čo najviac. Teraz mám na to možnosť. Je to pre mňa nová výzva. Chcem sa naučiť, ako všetko funguje, a byť užitočný, hovorí Brodeur.

ST. LOUIS. Legendárny hokejový brankár Martin Brodeur sa stal asistentom generálneho manažéra St. Louis Blues Douga Armstronga. Dohodol sa na zmluve na tri roky.

Brodeur spojil takmer celú kariéru v NHL s New Jersey. Jej záver však strávil v St. Louis, v ktorom 29. januára po krátkom pôsobení definitívne ukončil kariéru. Odvtedy bol poradcom Armstronga.

"Bola to zaujímavá práca, ale chcel som urobiť toho čo najviac. Teraz mám na to možnosť. Je to pre mňa nová výzva. Chcem sa naučiť, ako všetko funguje, a byť užitočný," povedal pre klubový web Blues bývalý brankár.

Rodák z Montrealu je brankárskym rekordérom NHL v počte odchytaných zápasov (1266), výhier (694) i shutoutov (125). Trikrát vyhral Stanleyho pohár a štyrikrát Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára súťaže.

Desať najlepších momentov hokejovej kariéry Martina Brodeura podľa NHL.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.