Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Legendárni Stenmark a Križaj budú súťažiť na MS

TASR|Publikované 8. nov 2006 o 15:45

Levi/Aare 8. novembra (TASR) - Rakúšana Benjamina Raicha vyhlásili pod hlavičkou Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) za najlepšieho zjazdára vlaňajšej ...

Levi/Aare 8. novembra (TASR) - Rakúšana Benjamina Raicha vyhlásili pod hlavičkou Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) za najlepšieho zjazdára vlaňajšej sezóny. Trofej Serga Langa, novinárskej legendy, mu priznali hlasujúci predstavitelia médií zaoberajúcich sa snežným športom.

Raich vyhral alpský Svetový pohár a v hlasovaní mal obrovský náskok pred olympijským víťazom v kombinácii, Američanom Tedom Ligetym. Tretia skončila dvojnásobná olympijská šampiónka, Rakúšanka Michaela Dorfmeisterová, ktorá sa rozlúčila s kariérou. Vlani v ankete triumfovali pred tohtoročným víťazom Američan Bode Miller a Švédka Anja Pärsonová.

Kým sa Raich a spol. chystajú vo fínskom Levi na víkendový štart novej zimy SP, v susednom Švédsku padlo zaujímavé rozhodnutie zjazdárskej legendy. Charizmatický Ingemar Stenmark chce pomôcť spropagovať a zatraktívniť februárové MS v domovskom stredisku Aare a preto tam bude štartovať v exhibičnej súťaži. Už 50-ročný nedostihnuteľný majster točivých disciplín sa predstaví v paralelnom slalome. Súťaž organizuje nadácia, ktorú založil Thomas Fogdoe, Stenmarkov slalomový nasledovník, ktorého úspešnú kariéru zastavilo ochrnutie po tréningovej nehode. V Aare dúfajú, že obe bývalé lyžiarske hviezdy pritiahnu na štart 17. februára aj legendárne americké dvojičky Phila a Steva Mahrovcov a ďalšie pútavé mená minulosti. Slovinec Bojan Križaj údajne už prisľúbil.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.