Legenda mení dres! Duncan Keith vymenený do Edmontonu Oilers

Oh My Hockey|12. júl 2021 o 20:37

Obranca Duncan Keith bol vytrejdovaný do Edmontonu Oilers. Čerstvej správe zatiaľ chýbajú detailné parametre, ako prvý s ňou vyrukoval John Shannon. Len pár desiatok minút správu o dokončovaní dohody priniesli dvaja iní insideri, Darren Dreger a Elliotte Friedman.

37-ročný zadák bol vymenený do Edmontonu Oilers spoločne s útočníkom Timom Söderlundom za obrancu Caleba Jonesa a tretie kolo draftu, pričom rok zatiaľ nepoznáme (pravdepodobne 2022). Ako píše Elliotte Friedman, Blackhawks si nebudú nechávať nič z jeho platu, kontrakt prejde úplne pod strop "olejárov".

Duncan Keith požiadal o výmenu pred zhruba dvoma týždňami. Insider Elliotte Friedman vtedy informoval, že čoskoro 38-ročný obranca chce byť vymenený na ďaleký západ, do regiónu Pacific Northwest, kde spadajú zväčša kanadské kluby, ale i budúci nováčik zo Seattlu. Presunom do Edmontonu sa dostáva bližšie k domovu.

V 54 dueloch poslednej sezóny zaknihoval Keith 15 (4+11) bodov. Má zmluvu do konca sezóny 2022/23, platový strop zaťažuje 5 538 462 dolármi ročne. V prepočte však podľa zmluvy zarobí v najbližších dvoch sezónach dokopy iba 3,6 mil. dolárov.

Nachádzate sa tu: