Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Legato Svit kráča naďalej bez prehry

Sportnet|Publikované 18. nov 2006 o 00:00

Svit - Podľa papierových predpokladov sa skončilo odvetné stretnutie 1. kola Slovenského pohára v basketbale mužov, v ktorom Chemosvit Svit zdolal

prvoligové Legato o 31 bodov a v celkovom súčte oboch duelov bez problémov postúpil do druhého kola.

Podobne ako v prvom vzájomnom stretnutí, aj tentoraz však hráči Legata v prvom polčase zaskočili svojho favorizovaného súpera a prvú štvrtinu dokonca vyhrali o päť bodov. Opäť to bol podobný zápas ako minulý týždeň, niesol sa v priateľskej atmosfére. Podobne ako Chemosvit, aj my sme mali nejaké ciele a nacvičovali sme si určité veci na najbližší prvoligový zápas. Aj Chemosvit si určite nacvičoval niečo na sobotu (dnes, pozn. redakcie), kedy hrá s lídrom súťaže, uviedol po stretnutí tréner Legata Svit Ján Drobný, ktorý má v prebiehajúcej sezóne zatiaľ oprávnený dôvod na radosť, veď jeho zverenci v siedmich doterajších dueloch nezakopli.

Počas uplynulého víkendu sme zvládli dva náročné súboje so Žilinou a Prievidzou. So Žilinou sme vyhrali o šesť bodov, pričom v priebehu duelu sme viedli už o dvadsať a až v závere súper dotiahol aj preto, že sme mali dispozícii dosť úzky káder. Proti Prievidzi už boli k dispozícii i Žudel s Bílikom a v súboji dvoch družstiev, ktoré boli dovtedy bez prehry, sme bez problémov zvíťazili. Okrem Madzina a Kŕča sme už boli v plnej sile. V obidvoch zápasoch sme podali veľmi dobrý výkon, doplnil J. Drobný, ktorému zrejme až do konca kalendárneho roka bude chýbať jeden z kľúčových hráčov Madzin, ktorý má zlomený lakeť.

Najlepším strelcom Legata stredajšieho pohárového zápasu bol s 15-timi bodmi bývalý hráč Chemosvitu Peter Čeman (na snímke s loptou). Myslím si, že kvalita bola jednoznačne na strane súpera. Nepredpokladali sme, že by sme mohli zvíťaziť, chceli sme si dobre zahrať. Pokiaľ sme vládali, hrali sme, myslím si, celkom dobre. Predsa len v Chemosvite sú skúsení profesionáli a my sme len amatéri a väčšinou mladí chlapci, študenti, povedal nám P. Čeman, ktorý pred dvoma rokmi odišiel z Chemosvitu do Legata.

Sezóna nám zatiaľ vychádza, uvidíme, ako to pôjde ďalej. Keďže pred dvoma sezónami mi skončila v Chemosvite zmluva a dostal som vtedy dobrú ponuku na prácu, zvážil som to a rozhodol sa hrať v Legate, pripomenul Čemo, pre ktorého v súčasnosti už basketbal nie je prioritou. Aj v stredu však na palubovke dokázal, že ho to stále baví. Ono je to ťažko skončiť zo dňa na deň, keď to človek robí odmalička. S basketbalom som nechcel stratiť kontakt a preto som túto ponuku rád prijal a zatiaľ som tu spokojný, ozrejmil P. Čeman, ktorý potvrdil, že práca je pre neho momentálne prvoradá.

Súvisiace články