Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Legato dnes v šlágri

Sportnet|Publikované 13. feb 2009 o 23:00

Šláger prvej ligy basketbalistov v skupine o 1.-8. miesto sa dnes uskutoční vo Svite. V súboji v nadstavbe dvoch doteraz neporazených družstiev proti

sebe nastúpi domáce Legato a Fatran Žilina. Oba celky majú na svojom konte po tri víťazstvá a v kolónke prehier nulu, čo však už po dnešnom dueli pre jedného z nich platiť nebude.

SVIT. V pozícii papierového favorita je hosťujúci tím, ktorý je považovaný za najväčšieho ašpiranta na postup do extraligy. Zverenci trénera Jána Drobného však odštartovali nadstavbu výborne a na kvalitného súpera si trúfajú.

"Na Žilinu sme sa poctivo pripravovali takmer dva týždne a sme odhodlaní uspieť. Vieme, že súper je top favoritom na postup, má dostatočne široký káder, ale my cítime šancu. Hráme v netradičnom dopoludňajšom čase preto, aby sme mohli nastúpiť kompletní, teda aj s trojicou hráčov (Vraniak, Kuchalík, Kutarňa), ktorá poobede cestuje s Chemosvitom Poprad na majstrovský zápas do Komárna. Myslím si, že okrem Trnavy môžeme Žiline pri dobrej konštelácii konkurovať aj my," povedal nám J. Drobný.

Vynikajúci začiatok

Sviťania majú za sebou ideálny vstup do nadstavbovej časti súťaže, keď po cennom víťazstve v Michalovciach vyhrali aj doma s Karlovkou a Petržalkou Bratislava.

"Víťazstvo v Michalovciach nás správne naštartovalo, čo sme potvrdili dvoma nasledujúcimi výhrami. Myslím si, že Michalovce sú na svojej palubovke veľmi silným súperom a o to cennejšie je naše víťazstvo. Dobrú pohodu v družstve chceme potvrdiť aj v najbližších stretnutiach," naznačil kouč svitského Legata, ktoré okrem dnešného zápasu so Žilinou čaká zajtra taktiež na domácej pôde súboj so Žiarom nad Hronom.

"Tohto súpera určite nemôžeme podceniť, má taktiež svoju kvalitu. Mali sme s ním čo robiť aj v zápase základnej časti a vieme, že si na neho musíme dať pozor. Žiadna povinná jazda to určite nebude," dodal J. Drobný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.