Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Leetch do Toronta, Nedvěd do Edmontonu

SITA|4. mar 2004 o 11:30

NEW YORK 4. marca (SITA) - Najbohatší klub NHL New York Rangers sa už po siedmykrát v rade neprebojuje do bojov o Stanleyho pohár. Vedenie klubu sa preto rozhodlo urobiť radikálny rez a po odchode Alexeja ...

NEW YORK 4. marca (SITA) - Najbohatší klub NHL New York Rangers sa už po siedmykrát v rade neprebojuje do bojov o Stanleyho pohár. Vedenie klubu sa preto rozhodlo urobiť radikálny rez a po odchode Alexeja Kovaľova nasledovali ruského krídelníka aj ďalší dva skúsení hokejisti - veterán Brian Leetch a Petr Nedvěd. Tridsaťšesťročný obranca Leetch sa po takmer sedemnástich sezónach strávených v drese jazdcov sťahuje do Toronta za Maxima Kondratieva, Jarka Immonena a výber v prvom a druhom kole vstupného draftu. Český útočník Nedvěd zase odchádza do Edmontonu spoločne s brankárom Jussim Markkanenom. Opačným smerom putuje gólman Steve Valiquette, stredný útočník Dwight Helminen a výber v druhom kole draftu. "Leetch je jedným z najlepších obrancov v lige. Z tých, ktorí boli k dispozícii, bol určite jednotkou. Získali sme víťaza Stanleyho pohára a jeho cena určite nebola nízka," povedal generálny manažér Toronta John Ferguson. Tohtosezónny Leetchov príjem bol 6,6 milióna dolárov a v budúcom ročníku mu zmluva zaručuje 6,4 milióna dolárov. "Nikdy nie je ľahké urobiť takéto výmeny, ale pokúšame sa tím prebudovať," povedal generálny manažér Rangers Glen Sather. Leetch je dvojnásobným držiteľom Norrisovej ceny pre najlepšieho obrancu NHL. V roku 1994 sa stal ako víťaz Stanleyho pohára navyše aj najužitočnejším hráčom play off. V aktuálnom ročníku zaznamenal v 57 zápasoch 13 gólov a 23 asistencií. V 1129 zápasoch v NHL má na svojom konte 981 kanadských bodov a 525 trestných minút.

Nedvěd si po prestupe do Edmontonu oblečie dres štvrtého tímu NHL. Okrem New York Rangers pôsobil v minulosti vo Vancouveri, St. Louis a Pittsburghu. V aktuálnej sezóne zaznamenal v 65 zápasoch 14 gólov a 17 asistencií.


xo;mg;ss

Súvisiace články