Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

LeClair nevie potvrdiť, či zostane vo Philadelphii i v nasledujúcom období

Sportnet|25. apr 2001 o 00:00

Voorhees 25. apríla (TASR)- Ľavý krídelník hokejového klubu zámorskej NHL Philadelphia Flyers John LeClair, ktorý sa od 1. júla stane nechráneným voľným hráčom, necháva otvoreným prípadné predĺženie jeho kontraktu s tímom letcov.

Philadelphia na čele s generálnym manažérom Bobom Clarkom teda čelí možnosti, že skúsený veterán NHL už nebude kľúčovou súčasťou tímu, ako tomu bolo počas posledných siedmych sezón.

Sám LeClair pripustil, že jeho budúcnosť je v súvislosti s koncom jeho platného kontraktu vo Flyers neistá. Veľa bude podľa neho záležať i na zložení mužstva, ktoré sa po tohtoročnom vypadnutí v prvom kole play off s Buffalom (2:4 na zápasy), bude pokúšať o zisk Stanley Cupu v nasledujúcej sezóne. "Dôležitým faktorom v mojom rozhodovaní bude, či má mužstvo, v ktorom hrám, šancu vyhrať. Philadelphia je tímom, ktorý má šancu vyhrať pohár vždy a vždy je na listine potencionálnych ašpirantov vysoko," povedal LeClair.

LeClair uviedol, že o novom kontrakte bude rokovať v priebehu letných mesiacov. Diplomaticky však naznačil, že ak mu vedenie neponúkne adekvátnu ponuku, s ktorou bude spokojný, pôjde na arbitráž.

"Obe strany boli pri rokovaní o novej zmluve blízko k dohode, teraz však neviem, ako sa to celé bude vyvíjať. Status voľného hráča získam už o niekoľko týždňov a potom je všetko otvorené," dodal krídelník letcov. Rozhovory o zmluve budú podľa vedenia klubu pokračovať, pričom podľa Clarka dosahuje pôvodná ponuka LeClairovi výšku 9 mil. dolárov, zatiaľ čo hráč a jeho agent Lewis Gross žiadajú 10 mil. dolárov.

Súvisiace články