Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Lažo svojich bývalých spoluhráčov nešetril

Sportnet|Publikované 24. okt 2005 o 22:00

Košice/Bratislava - Tak predsa nebude košická misia na ľade súperov nulová. Po dvoch prehrách v Trenčíne a v Nitre si hokejisti HC vylepšili náladu.

Včera v predohrávke 40. kola extraligy porazili bratislavský Slovan 4:2. Domáci mali stretnutie rozohrané dobre, vedúci gól strelili už v 4. min. Vedenie 1:0 si udržiavali až do tretej tretiny. V nej sa však konal dokonalý obrat. Najskôr Lažo vyrovnal na 1:1, potom síce Němčický kontroval druhým gólom belasých, no odpoveď východniarov bola razantná. Rybára postupne prekonali Krayzel, Hvila a Šimurda.

"Po dvoch tretinách sme hlavy neskláňali. Nebol na to dôvod. Slovan nehral nič. Na začiatku dali jeden šťastný gól, ale ani do šancí sa nedostávali. A aj keď nejaké pri presilovkách mali, tak všetko pochytal Imro Petrík. Preto sme do tretej dvadsaťminútovky išli s tým, že to musíme vyhrať. Domáci neboli v takom stave, aby sa nám to nemohlo podariť," rozhovoril sa krátko po stretnutí autor prvého košického gólu Miroslav Lažo. Na Rybára našiel recept v 81. sekunde tretej tretiny. "Veľmi som sa potešil. Môjmu gólu predchádzala spolupráca Podhradského so Sabolom. Peťo Podhradský vypálil a ja som to vo vzduchu tečoval."

Hoci majster sa ešte raz dostal do vedenia, zverencov trénera Jána Selveka to nerozladilo. "Stále to bolo len o jeden gól, to v hokeji nič neznamená. Hneď z následného útoku sa nám podarilo vyrovnať. Gól Luďka Krayzela bol fantastický." Uplynulo len 45 sekúnd a na koni boli východniari. "Zariadil to Luky Hvila opäť po peknej akcii s Vostřákom a Krayzelom. Slovanom to zatriaslo. Myslím, že toto bol rozhodujúci okamih stretnutia. A keď Šimurda pridal štvrtý gól, bol to definitívny klinec do belasej rakvy. Potom sa už domáci celkom opustili, neboli schopní pokúsiť sa vrátiť sa do stretnutia."

Košičania si nechceli pripustiť, že by sa po štyroch dňoch na cestách vracali domov naprázdno. "Nehráme tak zle, aby sme ostali bez bodu. Lebo ten sme mohli získať v Trenčíne aj v Nitre. Ak by to nevyšlo na Slovane, boli by sme veľmi smutní. Toľko cestujete z mesta do mesta, z hotela do hotela a nič neuhráte. Ale my sme uhrali a tie tri body z Bratislavy majú svoju cenu."

Pre Miroslava Laža bol zápas tak trochu špecifický. Je totiž odchovancom belasých, včera tak hral proti svojim. A ako podotkol, vôbec ich nešetril. "Každý jeden súboj som dohrával. Bojoval som, snažil sa často strieľať, nikomu som nič nedaroval. Od bývalých spoluhráčov som si však žiadne poznámky nevypočul. Nedovolia si, vedia, že ja sa nepozerám na nikoho, teraz som v Košiciach, tak sa budem biť za košické farby," dodal jeden z tvrdých mužov v našej extralige. Rovnako ako jeho spoluhráčov ho hrialo, že do tretice majstra predsa len dostali na kolená. "Dvakrát mal Slovan až priveľa šťastia. No a my sme konečne aj s ním potvrdili, že naše mužstvo má svoju silu."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.