Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Lažo: Odviedli sme kus poctivej práce

Sportnet|Publikované 4. dec 2006 o 23:00

Košice Diváci odchádzali a skladali ódy na hokej. Lebo zápas medzi Košicami a Slovanom mal všetky atribúty špičkového hokeja. Nehovoriac o tom, že

oceliari svojho odvekého rivala v poslednej tretine priškripli a vyhrali 6:2. Brankár HC Lipovský sa vyznamenal vtedy, keď to jeho tím potreboval najviac. Aj obrana si dala záležať, inak skvelú ofenzívu belasých držala na uzde. A útok? S takou ľahkosťou si zverenci trénerov Šterbáka a Tomka ešte puky v tejto sezóne neposúvali. Slovan odolával dlho, ešte na začiatku poslednej tretiny mal nádej na dobrý výsledok, ale chcenie domáce tímu bolo väčšie. Prahlo po úspechu a spolu s ním aj zaplnené tribúny.

Košické mužstvo sršalo energiou. Bolo to badať v súbojoch, nasadení. "Povedali sme si: chlapi, máme za sebou dobré zápasy, tak to dajme najavo. Cítili sme obrovskú silu už s Trenčínom, Zvolenom, Mikuláš sme chceli prevalcovať. A aj Slovna sme chceli zvalcovať. Myslím si, že všetky trénerove pokyny sme naplnili do bodky. Ako nám to pán Šterbák popísal, tak to aj fungovalo. Odpovedali sme na taktiku súpera a vidíte, bolo z toho šesť krásnych gólov."

Aj keď boli Košičania od začiatku aktívni a brankárovi Chovanovi nedali vydýchnuť, predsa len bol líder extraligy v hre aj v úvode tretej tretine. Znížil na 2:3. No viac sa už k slovu nedostal. "Ten gól padol pri mojom vylúčení. Pri tej situácii som súperovmu obrancovi chcel ťuknúť po hokejke. Ale všetky tieto zákroky, keď je hokejka, vyššie sú posudzované prísne. Nevyčítam to však ruskému rozhodcovi, drží sa medzinárodného trendu. Išli sme po tom góle na ľad a ja som povedal, toto musíme napraviť. A vtedy dal Dravecký najkrajší a najdôležitejší gól zápasu."

V poslednej tretine sa Slovan často len bezradne prizeral. Ak by inkasoval viac ako poltucet, nik by nemohol povedať, že nebol zrelý na výprask...."Je pravda, že len ja som tam mal tri čisté príležitosti. Nastrelil žrdku, bola tam strela, po ktorej brankár ani nevedel kde má puk. Ale buďme radi, aj tých šesť gólov je slušná vizitka. Netreba mať zase veľké oči. Treba sa skôr pozerať na to, čo bude, trpezlivo ísť ďalej."

Po prehre v Nitre pozmenil tréner Šterbák skladbu všetkých útokov. Vlastne neostal kameň na kameni. A výsledok? Víťazstvá nad Trenčínom, Zvolenom v Mikuláši a so Slovanom. "Tréner to takto poskladal, lebo po starom to nešlo celkom ako by malo. Hľadalo sa oživenie, aj keď nikde nie je napísané, že sa nevrátime k pôvodnej skladbe, alebo, že sa zase zostava nepremieša. Momentálne to takto klape, odviedli sme v posledných zápasoch kus dobrej práce. Vedeli sme si to hodiť a boli z toho krásne góly."

Záver stretnutia, to bola exhibícia Košičanov a tribúny boli nápomocné. Aréna si neodpustila ani zborové skandovanie: Slovan sa posr...! Dala tak na známosť ako si cení skalp belasých. "My budeme radi, keď budeme mať takú návštevu a atmosféru nielen na Slovan. Pri iných zápasoch nie je cítiť až tak veľký tlak divákov. Keď je kotol plný, tak to všetko cítite dvojnásobne. Divák nás vie tlačiť dopredu a so Slovanom to bol náš šiesty hráč," pochvaľoval si Miroslav Lažo.

ZAUJALO NÁS - Dravecký sniper

Dravecký v nedeľu odstrelil aj svojich spoluhráčov. Po svojom prvom góle si vzal na mušku Laža, po druhom padli ako podťatí všetci spoluhráč z päťky. Potom nasledovali ovácie tribún. "Bolo to také spontánne, nepripravené. Povedali sme si počas zápasu, že kto dá gól, tak ostatných odstrelí. A tí popadajú ako kolky. Po štvrtom góle, neskutočnom, krásnom a dôležitom nás Vlado Dravecký odstrelil. Bol predsa sniper strelec zápasu. Pred ním sme mali debatu a ja som mu povedal, nech je trpezlivý. Nech si hľadá svoju parketu, že mu to tam dáme. A on dvakrát spoza hráča vypálil perfektne," chválil spoluhráča Miroslav Lažo, ktorý sa včera tak bavil hokejom vidiac, že celá aréna je v opojení.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.