Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Lažo: Nenechám sa vyprovokovať k bitke hocijakou somarinou

Sportnet|Publikované 29. nov 2006 o 23:00

Košice Obe mužstvá začali vo veľkom štýle. V 28. kole hokejovej extraligy sa Košičania s Trenčínom postarali o pekný večer v Steel Aréne. Takmer

šesťtisíc divákov videlo zápas, ktorý dostal do správnej prevádzkovej teploty. Najvyššie mali aktéri latku postavenú v prvej tretine, tá musela úrovňou, nasadením ulahodiť aj náročnejšiemu fanúšikovi. Košičania síce prehrávali 0:1, ale vojakov dostali pár krát do úzkych a strelili päť gólov. Za stavu 5:1 na začiatku tretej tretiny sa zdalo, že inak veľmi sympatickým dojmom pôsobiaca Dukla pukne. No mužstvo, ktoré neprišlo, na rozdiel od iných, do Košíc len brániť, vstalo z mŕtvych a troma gólmi dostalo všetkých do pozoru. Ale menší zázrak sa nekonal, oceliari tri body z rúk s Trenčínom nepustili, len sebe a svojim priaznivcom privodili pár infarktových stavov. Po víťazstve 5:4 sa však v Steel Aréne aplaudovalo.

Košické mužstvo je skúsené. Polovica hráčov je v kategórii tridsiatnici. A predsa to v závere vyzeralo tak, ako keby mladíci stratili kontrolu nad vývojom súboja. "Môže sa to stať aj skúsenému mužstvu, aj keď najbližšie by sa nám to mohlo vypomstiť. Je však pravda, že my sme v poslednej tretine zvoľnili, mysleli si, že to dohráme kľudne. O to viac si to víťazstvo treba vážiť. Sme skúsené mužstvo, nemalo by sa stávať to, čo sa stalo, ale svedčí to aj o vyrovnanosti ligy. Lebo Trenčín má tiež dobrý tím. A tých zvratov je v súťaži veľa, veď aj Poprad viedol na konci nad Slovanom o dva góly a nakoniec prehral," nechcel Lažo robiť vedu zo záveru, ktorý našťastie dopadol pre Košičanov dobre.

Lažo má v extralige u súperových hráčov rešpekt. Vidieť ti neraz v súbojoch. Vedia, že patrí medzi tých, ktorý si nenechajú brnkať po nose. Stáva sa často, že sa s niekým pustí do potýčky slovnej. A diváci si neraz prajú aj inú, vediac, že tento útočník by sa ani v pästnom súboji nestratil. I proti Trenčínu tam bol moment, ktorý mohol skončiť mastenicou. Miro sa však snažil krotiť. "Nenechám sa vyprovokovať k bitke hocijakou somarinou. To teda nie. Nebudem sa biť preto, že mi niekto nadáva. Proti Dukle tam bol okamih, keď ma Kútny trafil zo striedačky hokejkou do spodnej časti tváre. Tak sme si to vydiskutovali. Ale viem, že ak by som sa pobil, tak by sa na mňa, lebo ide o Laža, pozeralo ináč, ten trest by bol tvrdší. Preto si dávam pozor a pôjdem do toho, len ak to bude nevyhnutné, radšej budem dávať góly," povedal nám.

Zajtra sa oceliari predstavia v Liptovskom Mikuláši. Je to jediný tím, s ktorým ešte neprehrali (Košice zvíťazili 9:3, 4:2 a 2:1). A hráč, ktorý oblieka dres s číslom 9 si praje, aby to platilo aj po 29. kole. "Teraz sme chytili body so silnými, s tímami z prvej štvorky, tak sa od nás očakáva, že vyhráme aj s mužstvami z druhej polovice tabuľky. Každý vie, že v Mikuláši je to ťažké, že v zápase s bojovníkmi z Liptova sa boduje ťažko. Ale my máme mužstvo na to, aby sme tam vyhrali."

Už dnes je isté, že v nedeľu bude v Steel Aréne plno. Zápas so Slovanom je vypredaný. A aj keď ráči myslia vždy na najbližší duel. Predsa už dnes len registrujú šláger s lídrom. Nepochybne aj kvôli enormnému diváckemu záujmu. "Určite to bude kvalitný hokej vo fantastickej atmosfére. Keď je v Košiciach Slovan, tak je plno a to nám môže len pomôcť. Tešíme sa na zápas," netají Miroslav Lažo, ktorý dal na Slovane gól a na ďalší prihral, prispel tak k víťazstvu 4:2. Bratislavský odchovanec bude mať opäť príležitosť ukázať sa proti svojim bývalým. "V Bratislave som sa narodil, ostali mi spomienky, ale dnes mám na sebe košický dres a o to vážnejšie beriem zápasy so Slovanom. Chcem sa ukázať a chcem poraziť Slovan," rázne povedal.

Posledné vystúpenie s belasými v Košiciach dostalo vypredanú halu do varu. Priaznivcom HC chýbalo len jediné... "Viem, vtedy sme zápas prehrali 1:3. A pritom podali veľmi dobrý výkon. Ale to je minulosť, my sme to Slovanu oplatili na jeho ľade. A pred nami je ďalší vzájomný zápas, takže na ten sa budeme chcieť sústrediť. Tréneri isto vymyslia dobrú taktiku a keď ju dodržíme, verím, že nám to prinesie úspech a radosť," dodal Lažo.

ZAUJALO NÁS - Strelecky sa trápil

Spočiatku patril Miroslav Lažo medzi najlepších strelcov extraligy. Po 13. Kolách mal na konte 9 gólov. Potom sa však zasekol. Skóroval až v 3. novembra v Bratislave, zase sa na päť zápasov odmlčal a do čierneho trafil v utorok proti Trenčínu. Bol to jeho jedenástky gól, okrem neho má na konte ešte sedem asistencií. "Je dobré, že keď to nešlo mne, tak góly dávali iní. Možno som sa trochu v poslednom období trápil. Lebo v úvode sezóny mi to padalo, teraz som sa ne jeden gól nadrel. Ale zase strelecká kríza to nebola, veď ak nedáte gól päť šesť zápasov, tak to nie je tragédia. Podstatné bolo, že sa presadzovali spoluhráči, takže sme mohli bodovať. Verím, že aj ja som opäť chytil slinu a že aj mne to už pôjde," poznamenal stále najlepší košický strelec, ktorý je aj najtrestanejším hráčom mužstva HC.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.