Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Lažo: My už neriešime, kto bude prvý a kto druhý

Sportnet|Publikované 16. feb 2009 o 23:00

Po šiesty raz v tomto ročníku extraligy na seba narazia finalisti z uplynulej sezóny. Hokejisti Slovana budú mať, obrazne povedané, nôž na krku. Ak

chcú živiť aspoň teoretickú nádej na prvenstvo po dlhodobej časti, musia dnes Košičanov zdolať. V sezóne 2008/2009 sa im to v piatich pokusoch podarilo len raz.

KOŠICE. Štyri kolá pred koncom bojov v nadstavbovej skupine o 1. až 6. miesto sa hokejisti HC Košice dotýkajú prvenstva. To by im zabezpečilo nielen prvé miesto do play-off, ale aj istú účasť v septembrovej kvalifikácii Ligy majstrov. Oceliari majú pred belasými deväťbodový náskok. Vedia, že zisk troch bodov im stačí na to, aby si udržali súčasné postavenie. Majstrovi by potom nepomohlo ani to, keby v záverečných štyroch dueloch získal 12 bodov.

"My už neriešime, kto bude prvý a kto druhý. Zvyšné štyri kolá nadstavby berieme ako dobrú prípravu na play-off. Tú sme začali už v nedeľu v Skalici. Naším cieľom je pokračovať tak ako na Záhorí, dostať sa do pohody," hovorí útočník Slovana Miroslav Lažo, ktorý pred časom obliekal aj košický dres.

K Mikulášu sa nevracia

Belasí z posledných 20 zápasov vyhrali 17. Pravda, trebárs v Liptovskom Mikuláši stratili body dosť nečakane, tie im dnes v tabuľke chýbajú.

"K tomu, čo bolo v Mikuláši, sa nemienim vracať. Dopadlo to, ako dopadlo, boli tam momenty, ktoré nezodpovedali tomu, čo sme odohrali. Ale ten zápas je minulosť. My máme chuť hrať, čo sme dali najavo v Skalici," podotýka Lažo, ktorý dal v Skalici gól a na ďalší prihral. Zápas predtým na Liptove nedohral, pod sprchy musel predčasne, v hektickom závere inkasoval vyššie tresty za nešportové správanie.

Prehru si nepripúšťa

Všetkým teóriám môže byť koniec už po dnešku. Stačí, aby Košičania zopakovali vystúpenie z 18. októbra, vtedy v Bratislave vyhrali 4:1. "Ja si nikdy prehru nepripúšťam, do žiadneho zápasu nepôjdem s myšlienkou na prehru. Košice chceme zdolať," jasne naznačil, že Slovan má pred ťahákom kola dôvod nešetriť sa.

Slovan je na svojom ľade silný. Z 26 stretnutí v Samsung aréne vyhral 22. Belasí sa spoliehajú na domáce prostredie. "Doma je doma. Na svojom ľade sa vám hrá lepšie. Máte za sebou podporu divákov. Takže hrať doma je výhoda, čo sa snažíme potvrdiť. Iste je to iné, ako keď musíte na zápas cestovať, lebo to nie je žiadna sranda."

V kádri majstra je až 9 útočníkov, ktorí v kanadskom bodovaní dosiahli métu 40 bodov. Kukumberg, Hujsa, Lažo, Kuľha, Vaic, Döme, Kropáč, Uram, Lipiansky sú oporami mužstva. Kvalita je teda rozložená vo všetkých útokoch. Lažo nazbieral v 50 zápasoch 50 bodov. Proti Košiciam zaznamenal dva góly a jednu asistenciu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.