Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Lázárová siahala po prvenstve

Tenistka Alexandra Lázárová. (Autor: archív A. L.)
Sportnet|Publikované 30. júl 2013 o 22:00

Vynikajúcim výsledkom sa na medzinárodnom tenisovom turnaji kategórie U16 Trnava Cup 2013 prezentovala Rožňavčanka Alexandra Lázárová.

V dvojhre i štvorhre skončila na druhom mieste.

ROŽŇAVA. Prvá polovica tohto roka bola pre talentovanú rožňavskú tenistku trochu hektická. Zmenila trénera, raketu i výplet. So zmenami sa však dobre popasovala a svoju stúpajúcu formu potvrdila na medzinárodnom turnaji Trnava Cup 2013. Odohral sa minulý týždeň na dvorcoch TC Empire.

V dvojhre zdolala Lázárová v prvom kole Rusku Moskovenko 6:0 a 6:2, v druhom Rakúšanku Ilowsku 6:3 a 6:2. Vo štvrťfinále narazila na piatu nasadenú Pillarovú a porazila ju 6:4 a 6:1. O postup do finále sa stretla s Ukrajinkou Dankanych a zvíťazila 6:2 a 7:5. O turnajové prvenstvo bojovala s turnajovou dvojkou, maďarskou hráčkou Udvardy. V prvom sete prehrala 6:7, v druhom zvíťazila 6:0, no v treťom podľahla 1:6.

Rovnako ako v dvojhre, darilo sa Lázárovej aj v štvorhre. Spolu s Kožlejovou sa prebojovali až do finále. V prvom kole mali voľno, v štvrťfinále zdolali rakúsko-maďarský pár Nyikos/ Szoke 6:1 a 6:4. V semifinále si poradili s ďalšími Slovenkami Košnáčovou a Pavlovičovou 6:2 a 6:1. Vo finále narazili na turnajovú jednotku – pár Rusku Mashtakovú a Maďarku Udvardy. Vo vyrovnanom zápase im podľahli po výsledkoch 2:6, 7:6 a 11:9.

„Boli sme blízko k víťazstvám, no nakoniec z toho boli dve vynikajúce druhé miesta,“ tešil sa otec tenistky Roland Lázár a dodal: „poďakovanie patrí pánom Dulíkovi, Jarcovi a Mikušovi z TKM Betliar, kde od mája našla Alexandra výborné podmienky na tréning i tréningový sparing. Vďaka samozrejme patrí aj J. Barczimu, s ktorým aj naďalej spolupracujeme.“