Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Lazaret Iuventy Michalovce sa rozrastá

Sportnet|Publikované 13. okt 2004 o 00:00

Michalovce Od zaciatku tejto majstrovskej sezóny spolocnej slovensko-ceskej sútaže hádzanárok (WHIL) pôsobí na lavicke vlanajšieho bronzového

medailistu Iuventy Michalovce nová trénerska dvojica. Dovtedajšieho kormidelníka Michala Lukacína vystriedal tandem Dušan Daniš Ján Lajcák, nuž a doterajšie výsledky zemplínskeho celku potvrdzujú, že za svojim mimoriadne úspešným predchodcom v nicom nezaostávajú. Kým ale osoba 58-rocného Dušana Daniša je širokej športovej verejnosti dostatocne známa, vizitka jeho o tridsat rokov mladšieho asistenta bude priaznivcov isto zaujímat. Po štúdiách v Bratislave, kde som vyštudoval Fakultu telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského som sa rozhodol vrátit do Michaloviec. Pred dva a pol rokom som ešte pod taktovkou trénera Štefana Rapaca naskocil do prvoligového tímu Zempmilku Michalovce ako brankár, no potom som na podnet Michala Lukacína prešiel do radov Iuventy ako tréner žiacok. Neskôr som prešiel k Dušanovi Danišovi ku dorastenkám a kedže sme pri kormidle tohto mládežníckeho celku získali majstrovský titul, vedenie nám umožnilo spolocne pracovat aj pri ženskom družstve. Pre mna je to pri Dušanovi Danišovi obrovská škola, tolko poucných skúseností by som urcite nikde inde nenazbieral, poznamenal cochvíla dvadsatdevätrocný Ján Lajcák, ktorý je nielen asistentom trénera, ale na starosti má aj brankárky.

Iuventa Michalovce pokracuje v pekelnom tempe zápasov a jej beztak nahustený program dnes o 18.00 hod. zvýrazní predohrávka ôsmeho kola WHIL proti Bánovciam nad Bebravou. Je to súper z kategórie slabších, s ktorým by sme nemali mat väcšie problémy. Svoje môže zohrat aj únava, aj ked dievcatá majú natrénované a preto aj napriek velkej zátaži v posledných dnoch by nemali mat s týmto súperom väcšie problémy. Horšie je, že lazaret v kádri sa rozrastá. Dnes s najväcšou pravdepodobnostou nenastúpi krídelnícka Sylvia Jencíková, ktorá si v nedelnajšom zápase Pohára EHF zranila laket. Máme síce za nu náhradu v osobe Hricíkovej ci šikovnej dorastenky Szollosiovej, ale zase je nás menej, poznamenal Danišov asistent Ján Lajcák.

Zaujímavý je aj program michalovského družstva po dnešnom súboji s Bánovcami nad Bebravou. Vo štvrtok si ešte v domácom prostredí zatrénujú, no už v piatok skoro ráno odlietajú z Košíc do Prahy, odkial naberú kurz Barcelona. Z metropoly Katalánska ich potom ešte caká takmer 500-kilometrová cesta autobusom do Estelle. Bude to naozaj nárocné. Dievcatá budú musiet zabrat na 120 percent, lebo španielske družstvo bude doma mimoriadne silné. Ale náš postup nie je napriek tomu nereálny, dodal na záver Ján Lajcák.

Súvisiace články